AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Na kortach przy ul. Hallera tenisiści rywalizowali o tytuł mistrza Ostrołęki.
24.07.2018r.

Na kortach MZOS-TiIT przy ul. Hallera 10 tenisiści rywalizowali o tytuł mistrza Ostrołęki.

29 zawodników i zawodniczek z Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku, Łomży, Zambrowa, Ostrowi Mazowieckiej, Łysych i Makowa Mazowieckiego rywalizowało w ostatni weekend w Mistrzostwach Miasta Ostrołęki w tenisie ziemnym rozegranych pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki – Janusza Kotowskiego. Turniej rozegrano na kortach przy ulicy Hallera.

Pierwsze mecze rozegrano w sobotę 21 lipca. Zawodnicy i zawodniczki zaprezentowali bardzo wysoki poziom, który przyniósł wiele emocji, pięknych spotkań i niesamowitych zagrań. Wyłoniono czterech najlepszych zawodników pierwszego dnia turnieju, którzy awansowali do niedzielnych półfinałów, a zostali nimi:

Bartek Kowalski (Warszawa), który pokonał w ćwierćfinale Adama Sado (Maków Mazowiecki) 6:0, 6:1;

Tomasz Sokół (Białystok), który pokonał w ćwierćfinale Sylwestra Puchalskiego (Ostrów Mazowiecka) 3:6,6:1,10:5;

Kamil Woźniak (Ostrołęka) po walkowerze od Marka Dawidczyka (Ostrołęka);

14 -letni Wiktor Kosowski (Łomża), który pokonał w ćwierćfinale Krzysztofa Bułkowskiego (Łomża) 6:7, 7:6, 10:6.

Niedzielne półfinały były jeszcze większą gratką dla kibiców tenisa. Pojedynek Bartek Kowalski – Tomasz Sokół okrzyknięty został przedwczesnym finałem. Był niesamowicie widowiskowy i obfitował w kosmiczne wręcz zagrania. Zwyciężył Bartek Kowalski 6:3, 6:1 meldując się w finale. Drugi półfinał to już trzy sety i wiele zwrotów akcji. Nazwany rewelacją turnieju, Wiktor Kosowski pokonał Kamila Woźniaka 6:4,6:7,10:1.

W finale zmierzyli się Bartek Kowalski i Wiktor Kosowski. Był to piękny mecz, niesamowite widowisko, tenis na najwyższym poziomie z obu stron. Wyrównane gemy i wymiany, ale „kropkę nad i” częściej stawiał Bartek Kowalski pokonując Wiktora Kosowskiego 6:2, 6:1. Tak więc Mistrz Warszawy został Mistrzem Ostrołęki.  

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Ostrołęki – Janusza Kotowskiego, który ufundował również pamiątkowe nagrody i statuetki.
ź: UM Ostrołęka

Organizatorem zawodów było Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone