AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
VI (VIII) Bieg Mikołajkowy przeszedł do historii.
09.12.2019r.

VI (VIII) Rodzinny Bieg Mikołajkowy przeszedł do historii.
Na starcie w Parku Miejskim, w Ostrołęce stanęło 175 osób w wieku od dwóch do siedemdziesięciu pięciu lat.
Pogoda od samego rana nie sprzyjała i dlatego z 250. zgłoszonych osób 75. zawodników nie dotarło na linię startu. Pozostali najwytrwalsi, ci którzy nie boją się deszczu i chłodu.

Pierwsze na linii startu o godz. 11:00 stanęły najmłodsze dzieci - SMERFY. Na 200 metrów pobiegło łącznie 12 dziewcząt i chłopców. Następnie jedenaścioro SKRZATÓW na 400 metrów. Wszystkie dzieci na tych dystansach były zwycięzcami i otrzymały na mecie pamiątkowe medale oraz słodycze, które wręczały elfinki z Mówiącego Kija oraz Pani Dyrektor z MOPR.

Kolejny bieg tym razem na dystansie 800 metrów dla MŁODZIKÓW był poprowadzony w głąb Parku Miejskiego, a na mecie tego dystansu jako pierwszy zameldował się Filip Wiśniewski z Bartnika Myszyniec, a wśród dziewcząt Karolina Kłos z Drężewa. Dystans ten został wprowadzony po raz pierwszy i pobiegło w nim 23 młodzików.

2,5 km to jedno okrążenie z klasyfikacją wyłącznie dla JUNIORÓW w wieku 10-12 lat, na którym mogli pobiec również wszyscy pozostali (dorośli), którzy nie są jeszcze wprawieni do biegania dłuższych dystansów. Bieg ukończyło 43 osoby, a najszybciej do mety dotarli Mateusz Domian (biegł poza konkursem), zwyciężył Bartłomiej Wiśniewski Bartnik Myszyniec i wśród dziewcząt najszybciej dobiegła Klaudia Pażych (biegła poza konkursem), zwyciężyła Kamila Śnietka SP Nr 5 w Ostrołęce.

Do Biegu MIKOŁAJÓW na dystansie 5km stanęło na starcie 86 osób. Uczestnicy mieli do pokonania dwie rundy po 2,5km. Do mety jako pierwszy dobiegł Damian Świerdzewski z Dzbenina - Następny Krok - czas 18:19, a wśród pań Martyna Budziłek z Kadzidła UKS 7 Ostrołęka - czas 19:32.

Wszyscy zawodnicy z dystansów 800m, 2,5km, 5km na mecie otrzymali specjalnie przygotowane pamiątkowe, mikołajowe medale, które wręczał zawodnikom wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski wespół z Dyrektorem MZOSTiIT Jarosławem Napiórkowskim i Dyrektor MOPR Katarzyną Tańską przy współpracy z elfinkami, z Mówiącego Kija. W miasteczku zawodów na wszystkich czekała gorąca grochówka od Spółdzielni Socjalnej Na Wspólnej, słodycze od Piekarni Kurpiowskiej Serafin, kawa, herbata oraz cukierki dla najmłodszych od MOPR Ostrołęka.

Podczas oficjalnej dekoracji przy fontannie nagrodzono po trzy najlepsze panie i panów z dystansów 800m, 2,5km i 5km. Zwycięzcy otrzymali statuetki od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Dekoracji dokonali Katarzyna Tańska i Jarosław Napiórkowski. Dodatkowe nagrody niespodzianki od Decathlon Ostrołęka otrzymały trzy najlepsze panie i trzech panów z dystansu głównego.

Z tego miejsca składamy podziękowania dla:
- Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce,
- Straży Miejskiej w Ostrołęce,
- Biura Podróży Mówiący Kij,
- Ostrołęckiego Centrum Kultury,
- Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego,
- Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,
- Spółdzielni Socjalnej Na Wspólnej,
- MONAR w Ostrołęce,
- wolontariuszom z MOPR pod komendanturą Piotra Majka,
Dziękujemy Piekarni Kurpiowskiej Serafin i Decathlon Ostrołęka za wsparcie sponsorskie Biegu.
Podziękowania dla opieki medycznej i przedstawicieli mediów, które były obecne na imprezie.
Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym pracownikom organizatorów, którzy od godzin rannych do "ostatniego zebranego papierka" byli w gotowości i reagowali na bieżąco aby zawody przebiegły sprawnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i kibicom za zagrzewanie zawodników do walki!

Organizatorzy Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.
Bieg odbył się w sobotę 7 grudnia 2019r.

Komentarz i prowadzenie Marek Karczewski.
Pomiar czasu Time2go.pl
Sędziowie mety: Jerzy Dąbrowski, Ewa Bartosik.
FOTO FACEBOOK MZOSTiIT
FOTO TYGODNIK OSTROŁĘCKI
FOTO TERAZ OSTROŁĘKA
FOTO eOSTROŁĘKA
FOTO MIASTO OSTROŁĘKA
FOTO MOJA OSTROŁĘKA

WYNIKI
5KM
2,5KM
800m
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone