Młodzi adepci badmintona zakończyli zajęcia

Za nami koniec kolejnych zajęć organizowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Tym razem szkolenie ukończyli młodzi badmintoniści.

Treningi prowadził klub KS Badminton Ostrołęka, któremu należą się wielkie brawa za promowanie oraz rozwój w naszym mieście tej niezwykle widowiskowej dyscypliny sportu. Zajęcia odbywały się w czwartki, w sali sportowej ZSZ nr 3 przy ulicy Jaracza 5.

Zdolności nabyte podczas zajęć z pewnością zaprocentują nie tylko podczas uprawiania sportu ale również w życiu codziennym młodzieży uczestniczącej w nauczaniu. Treningi badmintona znakomicie oddziałują na zdrowie oraz kondycję fizyczną. Pozwalają nam popracować nad mięśniami nóg, ramion czy też grzbietu. Badminton wpływa pozytywnie na refleks i koncentrację. Osoby, które grają w badmintona są bardziej spostrzegawcze i szybciej podejmują decyzje.

Kursanci w trakcie trwania kształcenia zaprezentowali bardzo duży potencjał. Łatwość przyswajania wiedzy oraz powtarzania zagrań prezentowanych przez trenerów KS Badminton była imponująca. Z pewnością o niektórych usłyszymy jeszcze w przyszłości.

Po zakończeniu cyklu zajęć uczestnicy nauczania otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Wszystkim młodym badmintonistom należą się ogromne brawa za niezwykłe zaangażowanie zaprezentowane podczas treningów.