Od początku istnienia Aquarium niesłabnącą popularnością cieszą się organizowane przez nas zajęcia aqua-aerobiku. Dzieje się tak dzięki doświadczonej, wykwalifikowanej kadrze prowadzącej oraz specyfice ćwiczeń w wodzie. Ogólna poprawa wydolności, zwiększenie ruchomości w stawach, podniesienie siły mięśni, kontrola wagi ciała czy po prostu poprawa samopoczucia – to tylko niektóre zalety płynące z uczestnictwa w zajęciach. Na zajęcia zapraszamy osoby w każdym wieku. Zarówno w pełni zdrowe jak również w trakcie rehabilitacji po urazach czy z różnymi schorzeniami. Aqua-aerobik jest idealną formą ruchu przygotowującą przyszłe mamy do porodu oraz trudów macierzyństwa. Pozwala także wrócić do formy po porodzie.

Warto podkreślić, że nie jest wymagana umiejętność pływania. Organizujemy zajęcia o różnym stopniu zaawansowania, w grupach max. 15 osobowych, w wodzie płytkiej oraz głębokiej z wykorzystaniem certyfikowanych przyrządów.

Główne korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach aqua-aerobiku:

– poprawa ruchomości oraz odciążenie stawów i kręgosłupa,
– redukcja tkanki tłuszczowej oraz celulitu,
– wzrost siły wszystkich mięśni,
– obniżenie napięcia psychicznego i fizycznego.

Główne wskazania do udziału w zajęciach aqua-aerobiku:

– bóle stawów oraz kręgosłupa,
– przebyte urazy, takie jak złamania, zwichnięcia, skręcenia,
– obniżona wydolność oddechowo-krążeniowa,
– ciąża do 6 tygodnia przed porodem,
– stres i zmęczenie,
– podeszły wiek,
– brak umiejętności pływania (stopniowe, spokojne oswajanie się z wodą),
– nadwaga,

Przeciwwskazaniami do udziału w zajęciach są ostre stany chorobowe układu krążeniowo-oddechowego oraz ostre stany zapalne organizmu. Osoby pod stałą kontrolą lekarską zobowiązane są do konsultacji udziału w zajęciach z lekarzem.