Boiska MOSiR gotowe na nowy sezon!

Trwają intensywne przygotowania boisk piłkarskich do nowego sezonu rozgrywkowego. W tym roku infrastruktura MOSiR wzbogaci się o kolejną, czwartą pełnowymiarową płytę. Nowo wybudowane boisko z nawierzchnią naturalną na stadionie przy ul. Witosa przeszło właśnie roczny okres karencji — zapisany w warunkach gwarancyjnych, by umożliwić umocnienie i ukorzenienie się świeżo wysianej trawy. Zastosowano tam metodę siewu wgłębnego, która – w porównaniu do darni z rolki – zapewnia trwalszy i odporniejszy efekt, choć wymaga dłuższego okresu przygotowawczego. Już wkrótce boisko zostanie udostępnione do treningów i rozgrywek.

W sezonie 2025/26 do dyspozycji klubów piłkarskich będą cztery pełnowymiarowe płyty: trzy z nawierzchnią naturalną i jedna ze sztuczną. Wszystkie boiska posiadają aktualną weryfikację Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, ważną do 30 czerwca 2027 r., co umożliwia rozgrywanie meczów od B-klasy aż do III ligi.

Pomimo trwającej suszy meteorologicznej dokładamy wszelkich starań, by nawierzchnie naturalne utrzymać w jak najlepszej kondycji. Boiska są pod stałym nadzorem agrotechnicznym — regularnie wykonujemy badania gleby oraz przeglądy pod kątem występowania agrofagów. Na bieżąco aktualizowany jest również plan nawożenia.

W odróżnieniu od lat ubiegłych, w tym sezonie zdecydowano się na zastosowanie specjalistycznych preparatów nawozowych dedykowanych do boisk piłkarskich — zawierających wolno uwalniające się składniki odżywcze oraz inhibitory utraty azotu. To rozwiązanie zapewnia bardziej zrównoważone odżywienie murawy i długofalowy efekt pielęgnacyjny, znacznie lepszy niż w przypadku nawozów rolniczych.

W ostatnich tygodniach na płytach z trawą naturalną przeprowadzono szereg zabiegów agrotechnicznych, takich jak aeracja, wertykulacja nawierzchniowa, piaskowanie, nawożenie preparatami o podwyższonej zawartości azotu oraz opryski herbicydami selektywnymi.

Zakupiono również dodatkowy sprzęt — przenośne, profesjonalne bramki piłkarskie, które zwiększą funkcjonalność i elastyczność obiektów treningowych.

Do zobaczenia na arenach sportowych MOSiR Ostrołęka!

Ze sportowym pozdrowieniem

Dyrekcja i Pracownicy MOSiR

Przejdź do treści