Ta oferta w szczególności kierowana jest dla kobiet i osób, które ponad wszystko cenią relaks i zdrowie. W skład oferty Wellness & Spa wchodzą:

SAUNA SUCHA

Sauna fińska to znany od lat sposób na takie przewlekłe choroby jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Wizyta na saunie fińskiej jest wskazana dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych) i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności. Sauna sprawdza się również przy takich schorzeniach jak anoreksja, bóle reumatyczne.

SAUNA PAROWA

Tradycja kąpieli parowej wywodzi się ze starożytności. W kulturze Greków i Rzymian zajmowała ważne miejsce w obrzędach higieny osobistej. Niskie temperatury kąpieli w łaźni parowej w zakresie 43 °C – 46° C, do tego relatywnie wysoka wilgotność powietrza 100 %, stwarzają najdogodniejsze warunki do idealnego odprężenia i odpoczynku. Działanie łaźni parowej jest częścią szeroko pojętej hydroterapii. O ile tradycyjna sauna fińska poprzez wysoką temperaturę powoduje pocenie się i tą drogą wydalanie ze skory procesów przemiany materii, o tyle para wodna, często wzbogacona naparami z ziół i olejkami eterycznymi, wnika w skórę i wypłukuje z niej szkodliwe produkty. Głębokie nawilżanie i odżywianie skóry – naszego największego organu czyszczącego i odżywiającego, działa kosmetycznie i leczniczo.