Czwartek lekkoatletyczny

23 lutego został zorganizowany mityng lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad czwartkową aktywnością sprawowali Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik oraz Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki.

Dla młodzieży była to znakomita możliwość poznania podstaw lekkiej atletyki oraz sprawdzenia się w różnych dyscyplinach ,,królowej sportu”. Za przeprowadzenie mityngu odpowiedzialny był Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. W Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia pojawili się czołowi przedstawiciele ostrołęckiego zespołu.
Tajniki skoku wzwyż przedstawiła uczestnikom świeżo upieczona halowa Mistrzyni Polski do lat 18 – Aleksandra Dobkowska. Jak prawidłowo biegać przez płotki opowiedziała oraz zaprezentowała członkini młodzieżowej Kadry Narodowej – Kornelia Szymczyk. Wiele cennych wskazówek do przekazania miała również aktualna rekordzistka Europy w biegu na 60 metrów, w kategorii Masters – Ewa Bartosik.

Ogrom przekazanej wiedzy w tak krótkim czasie był naprawdę ciężki do przyswojenia, ale uczestnicy wyglądali jakby ta sztuka nie sprawiała im żadnych problemów. Znakomicie realizowali polecenia trenerów i błyskawicznie korzystali z nabytych umiejętności.
Każdy uczestnik aktywności otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Wszystkim młodym sportowcom należą się wielkie brawa za wzorową postawę podczas mityngu.

Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział we wszystkich aktywnościach przygotowanych w ramach ,,Ferii na sportowo 2023” jest bezpłatny.

Rekomendowane artykuły