Drugi dzień zmagań w turniejach ,,dzikich drużyn” w piłkę nożną

Za nami drugi turniej ,,dzikich drużyn” o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego w ramach ,,Sportowych wakacji w mieście 2024”. Na murawie boiska przy ulicy Partyzantów 3 rywalizowało blisko 80 młodych piłkarek i piłkarzy. Tym razem do rozgrywek przystąpili reprezentanci roczników 2015/16 oraz maksymalnie dwa lata młodsi.

Chęć wzięcia udziału w rywalizacji wyraziło 10 drużyn: APN Ostrołęka I, APN Ostrołęka II, AMP Ostrołęka I, AMP Ostrołęka II, AMP Ostrołęka III, AMP Ostrołęka IV,  Korona Ostrołęka 2016, Błękitni Nowa Wieś I, Błękitni Nowa Wieś II, AS Lelis. Zespoły podzielono na dwie grupy, a po zakończeniu fazy grupowej odbyły się także mecze decydujące o klasyfikacji końcowej w turnieju.

Tryumfatorami rozgrywek zostali zawodnicy AMP Ostrołęka II, którzy w decydującym starciu pokonali 1:0 APN Ostrołęka I. Na najniższym stopniu podium uplasowali się reprezentanci AMP Ostrołęka I. Czwarta lokata padła łupem Błękitnych Nowa Wieś II.

Klasyfikacja końcowa:

  1. AMP Ostrołęka II
  2. APN Ostrołęka I
  3. AMP Ostrołęka I
  4. Błękitni Nowa Wieś II
  5. APN Ostrołęka II
  6. AS Lelis
  7. AMP Ostrołęka III
  8. Błękitni Nowa Wieś I
  9. AMP Ostrołęka IV
  10. Korona Ostrołęka 2016

Młodzi adepci futbolu zaprezentowali mnóstwo widowiskowych zagrań oraz dryblingów, bramkarze swoimi spektakularnymi interwencjami chronili dostępu do bramek, a niektóre gole śmiało można nazwać tymi z rodzaju ,,stadiony świata”.

Licznie zgromadzeni kibice nie mogli czuć się zawiedzeni, a ręce same składały im się do oklasków. Zawodnicy mimo walki na całego prezentowali znakomitą, przyjacielską postawę. Częstym i bardzo budującym obrazkiem był widok piłkarzy, którzy po starciach fizycznych pomagali sobie nawzajem podnieść się z murawy, czy też pocieszali się i podpowiadali po nieudanych zagraniach. Kapitalnie ogląda się takie nastawienie oraz mentalność u zawodników tak naprawdę zaczynających przygodę z piłką nożną.

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Najlepsze ekipy w turnieju otrzymały także puchary. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą postawę w przekroju całych rozgrywek.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych aktywnościach przygotowanych w ramach ,,Sportowych wakacji w mieście 2024”.

Rekomendowane artykuły