Ferie na sportowo trwają w najlepsze

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję spędzić ten czas na sportowo, korzystając z szeregu form aktywności przygotowanych specjalnie dla nich.

Ubiegły tydzień był naprawdę intensywny. Dzięki szerokiej ofercie zajęć oraz aktywności, każdy mógł wybrać taką opcję, która najbardziej go interesuje. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z cheerleadingu prowadzone przez Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres. Podobnie jak treningi karate. Dzięki trenerom Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin dzieci oraz młodzież mogli poznać tajniki sztuki walki wywodzącej się z Japonii. Efekty ,,Świątkomanii”” widać było podczas zajęć tenisa ziemnego, które poprowadził instruktor MOSiR w Ostrołęce. Hala Sportowa przy ul. Partyzantów 3 została owładnięta przez młodych adeptów tenisa, marzących o pójściu w ślady Igi Świątek. Patrząc na zapał oraz zaangażowanie, jakie podczas zajęć zaprezentowali kursanci, śmiało można stwierdzić, że są na najlepszej drodze, by te marzenia zrealizować.

Wszystkie wyżej wspomniane szkolenia już się zakończyły, a każdemu uczestnikowi należą się ogromne brawa za wzorową postawę zaprezentowaną podczas treningów. To jednak nie koniec  atrakcji. Na zajęcia wieloboju atletycznego zaprasza UKS Atleta Ostrołęka, a umiejętności bokserskie można podszlifować pod czujnym okiem szkoleniowców UMKS Victoria Ostrołęka. Dużo dzieje się także w Parku Wodnym w Ostrołęce. Bezpłatne wejście na pływalnię, gra w bowling oraz nauka gry w szachy to powody, dla których zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Przypominamy również o tym, że od poniedziałku do piątku, podczas dwóch pierwszych tercji (10:00 oraz 11:00) dzieci oraz młodzież z ostrołęckich szkół mają zapewniony bezpłatny bilet wstępu na lodowisko.

Zapraszamy także do bezpłatnego korzystania ze stołów do tenisa w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia, czy też pogrania w koszykówkę bądź piłkę nożną w Hali Sportowej przy ulicy Partyzantów 3.

Na drugi tydzień ferii zaplanowano także kilka bardzo ciekawych turniejów. Młodzież będzie mogła sprawdzić swoje umiejętności w piłce nożnej, siatkówce, tenisie stołowym, lekkiej atletyce oraz grze komputerowej FIFA 23.

Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi wszystkie zajęcia oraz turnieje dla dzieci i młodzieży są bezpłatne.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć przygotowanych w ramach ,,Ferii na sportowo 2023”.

Rekomendowane artykuły