Festiwal bramek ostatniego dnia turniejów piłki nożnej ,,dzikich drużyn”

Czwartek 30.06.2022r. to data ostatniego dnia turniejów piłkarskich ,,dzikich drużyn” inaugurujących ,,Sportowe Wakacje w Mieście 2022”. Tym razem na boisko wybiegli najmłodsi zawodnicy i zawodniczki. Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 początkujących piłkarzy z roczników 2015/16 i młodsi.

W rozgrywkach brało udział 5 zespołów: Kurpiowska Akademia Sportowa Kadzidło, Akademia Sportowa Lelis I, Akademia Sportowa Lelis II, Korona Ostrołęka I, Korona Ostrołęka II. Drużyny grały formułą ,,każdy z każdym”, tak więc każda ekipa miała do rozegrania 4 spotkania, które trwały po 10 minut. Zawodnicy w tym wieku zaprezentowali radosną odmianę futbolu, czego potwierdzeniem jest 48 bramek, które padły w 10 meczach. To jeszcze nie czas na naukę założeń taktycznych, to przede wszystkim okres cieszenia się i świetnej zabawy z gry piłkę. I tak właśnie było w trakcie trwania czwartkowych rozgrywek. Widok uśmiechów od ucha do ucha oraz nieustające okrzyki radości małych adeptów futbolu na pewno są tego potwierdzeniem. Panowała jedna ogólna zasada: wszyscy bronimy, wszyscy atakujemy.

Najlepszą drużyną okazała się Kurpiowska Akademia Sportowa Kadzidło, która odniosła 3 zwycięstwa i tylko raz straciła punkty remisując 3:3 w starciu ze zdobywcami 2 miejsca Koroną Ostrołęka I.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1 miejsce: Kurpiowska Akademia Sportowa Kadzidło, 3 zwycięstwa, 1 remis, bramki: 19-4
2 miejsce: Korona Ostrołęka I, 1 zwycięstwo, 3 remisy, bramki: 12-5
3 miejsce: Akademia Sportowa Lelis I, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, bramki: 8-4
4 miejsce: Korona Ostrołęka II, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, bramki: 9-7
5 miejsce: Akademia Sportowa Lelis II, 4 porażki, bramki: 0-28

Dla wszystkich uczestników Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik ufundował pamiątkowe medale oraz nagrody. Upominki zawodnikom oraz trenerom wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, który po raz kolejny był jednym z głównych arbitrów zawodów oraz dyrektor MZOSTIiT Arkadiusz Dobkowski.

Kolejny turniej z serii ,,dzikich drużyn” w piłkę nożną odbędzie się 14 sierpnia podczas sportowej niedzieli na plaży miejskiej. Udział w nim będą mogły wziąć dzieci do 12 roku życia.

Wielkie gratulacje za wspaniałą postawę dla wszystkich uczestników i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych turniejach i zajęciach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”.

Rekomendowane artykuły