Frekwencja dopisała. Za nami pierwszy w tym roku Rodzinny Rajd Rowerowy

W czwartek, 2 maja odbył się premierowy w 2024 roku Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Mieszkańcy Ostrołęki i okolic bardzo chętnie uczestniczą w wyprawach rowerowych i nie inaczej było tym razem. Na liście startowej imprezy widniało rekordowe 200 nazwisk.

O godzinie 10:30, na scenie przy DH Kupiec nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia. Na wstępie odśpiewano ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Zaraz po tym, licznie zgromadzeni uczestnicy rajdu otrzymali od przedstawicieli naszego miasta flagi narodowe.

O godzinie 11:00 wystartowała rowerowa podróż. Cykliści wyruszyli w kierunku Dzbenina, by następnie udać się do Rzekunia, pod tężnię solankową, gdzie nastąpił pierwszy postój wraz z poczęstunkiem. Na miejscu uczestników przywitał Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak. W Rzekuniu miłe chwile przeżywali najmłodsi uczestnicy rajdu, którzy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Po chwili przerwy można było ruszać w dalszą drogę. Miłośnicy rowerowych przygód jako następny cel podróży obrali sobie Szkołę Podstawową w Ołdakach, ponieważ tam został zaplanowany drugi postój. Ostatni etap malowniczej trasy prowadził na Stadion Miejski w Ostrołęce, gdzie usytułowana była meta Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Wszystkim uczestnikom rajdu należą się wielkie brawa za niezwykle sympatyczną atmosferę panującą podczas wydarzenia.

Na 2024 rok zaplanowane zostały jeszcze dwa Rodzinne Rajdy Rowerowe. Pierwszy z nich odbędzie się 15 czerwca, drugi zaś 31 sierpnia. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Rekomendowane artykuły