Grasz w szachy? Weź udział w Mistrzostwach Ostrołęki

Miasto Ostrołęka przy współpracy z klubem Tęcza Ostrołęka zapraszają do udziału w Mistrzostwach Ostrołęki w Szachach Szybkich.

Turniej dla dzieci i młodzieży oraz rywalizacja open zostanie przeprowadzona pod patronatem honorowym Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego.

Celem zawodów jest wyłonienie mistrza Ostrołęki w szachach szybkich oraz popularyzacja tej dyscypliny na terenie miasta.

Zgłoszenia do rywalizacji przyjmowane są za pośrednictwem strony chessarbiter lub telefonicznie/smsem pod numerem tel. 695 522 303 (Tadeusz Nalewajk).

W zawodach zostaną przeprowadzone dwa turnieje. Pierwszy dla dzieci i młodzieży do lat 16, z podziałem na kategorie do lat 8, 12 i 16 oraz drugi open. Dzieci dokonują wpisowego w wysokości 10 złotych, dorośli w wysokości 20 złotych.

Zawody zostaną rozegrane w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce w sobotę, 13 listopada o godz. 10.00. Rywalizacja zostanie przeprowadzona systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry – 10 minut plus 5 sekund dla zawodnika.

Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach przewidziane zostały puchary i nagrody rzeczowe. W kategorii open dodatkowo nagrody finansowe w wysokości odpowiednio za pierwsze trzy miejsca 200 zł, 150, 100 zł.

Rekomendowane artykuły