III Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc

Podczas ,,Sportowej Niedzieli nad Narwią” jednym z towarzyszących wydarzeń były III Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wagowych, wg klasyfikacji Sinclair’a: Open kobiet, Mężczyzn do 85 kilogramów oraz Mężczyzn powyżej 85 kilogramów. Nad prawidłowym przebiegiem Mistrzostw czuwał klub UKS Atleta Ostrołęka. Od godziny 13:30 zgromadzeni mogli podziwiać zmagania sportowców walczących o końcowe laury. Rywalizację oglądała bardzo duża grupa kibiców. Każdy był ciekaw osiąganych wyników.

Klasyfikację Open Kobiet wygrała Justyna Niedzwiecka z Obierwi. Zwyciężczyni wycisnęła 44 kg, co w przeliczeniu wg wskaźnika Sinclair’a dało 56,4 pkt.

Wśród panów startujących w kategorii do 85 kilogramów najlepszy okazał się Krystian Tatko z Ostrowi Mazowieckiej. Tryumfator zdobył 177,7 pkt. Drugie miejsce zajął Daniel Kalinowski z Laskowca (176,6 pkt), a brązowy medal zawisł na szyi Mikołaja Rybickiego z Rzekunia (155,3 pkt).

W najcięższej kategorii wagowej mieliśmy do czynienia z naprawdę ogromnymi ciężarami. Najsilniejszy tego dnia był Jakub Borkowski z Ostrołęki, który niedzielne zawody zakończył z dorobkiem 180,4 pkt. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Balcerzak z Ostrołęki (119,4 pkt), a na najniższym stopniu podium stanął Kazimierz Mrozek z Ostrołęki (88,9 pkt).

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Dodatkowo laureaci poszczególnych kategorii wagowych dostali także puchary oraz upominki rzeczowe. Wszystkie nagrody ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. Zawodników udekorowała Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Anna Gocłowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!