Łukasz Staśkiewicz zwycięzcą turnieju szachowego

22 stycznia Park Wodny w Ostrołęce był miejscem rozgrywania turnieju szachowego dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

W zmaganiach wzięło udział ponad 20 młodych szachistek i szachistów. Gra toczyła się systemem szwajcarskim. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Pan Tadeusz Nalewajk – sędzia główny turnieju. Pierwsze partie wystartowały parę minut po godzinie dziesiątej. Na twarzach zawodników widać było wzmożoną koncentrację oraz pełne skupienie. Każdy ruch był niezwykle przemyślany, nikt nie chciał popełnić choćby najmniejszego błędu. Całe zawody oglądało się naprawdę z dużym zaciekawieniem i przyjemnością.

Tego dnia, w gronie startujących najlepszy okazał się Łukasz Staśkiewicz. Na drugiej pozycji uplasował się Adam Dzwigała, a trzecie miejsce padło łupem Pawła Domurada.

Turniej stał na bardzo dobrym poziomie, a to tylko i wyłącznie zasługa wszystkich uczestników, dlatego też młodym adeptom tego sportu należą się wielkie brawa.

Każdy zawodnik biorący udział w aktywności zorganizowanej w ramach ,,Ferii na sportowo 2024” otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Upominki oraz medale dla uczestników ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Rekomendowane artykuły