Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Bee Hero

W sobotę 19 listopada hala sportowo-widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia była miejscem rozgrywania Międzynarodowego Turnieju Gimnastyki. Za organizację zawodów odpowiadał klub Bee Hero – Sports Center.

Publiczność przez kilka godzin mogła podziwiać wszelkiego rodzaju akrobacje, ekwilibrystyczne figury oraz niezwykle efektowne układy okraszone wspaniałą oprawą wizualną. Do Ostrołęki zjechali się sportowcy z całej Polski oraz przedstawiciele Czech i Słowacji. O wysokiej randze zawodów może świadczyć utytułowany skład sędziowski odpowiedzialny za ocenianie występów. W gronie arbitrów znaleźli się m.in.  trzykrotny złoty medalista Pucharu Świata i brązowy medalista Mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej Adam Kierzkowski oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i olimpijka z Tokio 2020 Gabriela Sasnal. Punktacja poszczególnych występów zależała od stopnia trudności zaprezentowanych figur.

Wysoki poziom sportowy oraz fantastyczna oprawa razem stworzyły wspaniałe widowisko. Sobotnie zawody pokazały, że gimnastyka sportowa cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Z tego faktu można się jedynie cieszyć, ponieważ jest to jeden z najbardziej ogólnorozwojowych sportów.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników turnieju oraz dla organizatorów za przygotowanie tak wspaniałego show.

Rekomendowane artykuły