Młodzi piłkarze uczcili pamięć wybitnego trenera

Za nami dwa dni wielkich, piłkarskich emocji w wydaniu młodzieżowym. W dniach 10-11 lutego odbył się XXIX Turniej Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego.

Przez dwie doby hala sportowo-widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia była areną zmagań młodych adeptów futbolu. Oprócz rywalizacji i czysto sportowych aspektów rozgrywkom przyświecała jedna, niezwykle ważna idea. Już po raz 29 uczczono pamięć Aleksandra Harabasza – wybitnego trenera oraz wychowawcy dzieci i młodzieży, który miał nieoceniony wkład w rozwój sportu w naszym mieście. W zawodach zorganizowanych przez Miasto Ostrołęka – MOSiR w Ostrołęce wzięło udział 16 drużyn reprezentowanych przez około 160 zawodniczek i zawodników.

Pierwszego dnia rozgrywek zaprezentowali się piłkarze z rocznika 2014 i młodsi. Początkowa faza turnieju rozegrana została systemem ,,każdy z każdym”. Na podstawie wyników z tego etapu, zespoły rywalizowały później w spotkaniach o miejsca. O 7 miejsce zagrały ekipy Progres Białystok i APN Ostrołęka. Z tego starcia zwycięsko wyszła drużyna z Ostrołęki, pewnie wygrywając 10:0. Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu o 5 lokatę. Hattrick Białystok w regulaminowych 12 minutach zremisował 2:2 z MKS-em Przasnysz. W konkursie rzutów karnych skuteczniejsi byli białostoczanie, wywalczając tym samym 5 miejsce. Licznie zgromadzeni kibice z niecierpliwością czekali na potyczki w strefie medalowej. Brązowe krążki zawisły na szyjach zawodników MŁKS Łomża, którzy pokonali 4:1 Rzekuniankę Rzekuń. Wisienką na torcie był mecz finałowy pomiędzy Stomilem Olsztyn, a ekipą OTS Korony Ostrołęka. Po końcowej syrenie więcej powodów do radości mieli ostrołęczanie. Piłkarze Korony wygrali 4:3 i to oni wznieśli puchar za zwycięstwo.

W trakcie rozgrywek wybrano pięciu najlepszych zawodników turnieju, a wyróżnienia otrzymali:

Kacper Góralski (MŁKS Łomża) – najlepszy obrońca, Dawid Śmiarowski (OTS Korona Ostrołęka) – król strzelców z 17 bramkami, Marcel Piotrowski (Stomil Olsztyn) – najlepszy zawodnik, Michał Woś (OTS Korona Ostrołęka) – najlepszy drybler, Aleksandra Wierzbowska (Rzekunianka Rzekuń) – najlepszy bramkarz.

Dzień później do gry wkroczyli przedstawiciele rocznika 2015 i młodsi. System przeprowadzenia turnieju był identyczny jak dnia poprzedniego. Do wielkiego finału zakwalifikowały się drużyny Junior Białystok oraz APN Ostrołęka. Po kapitalnym spotkaniu, z tryumfu w turnieju ponownie mogli cieszyć się ostrołęczanie. APN w najważniejszym pojedynku turnieju ograł 3:1 ekipę z Białegostoku.  Na najniższym stopniu podium stanęła OTS Korona Ostrołęka, która pokonała po rzutach karnych MŁKS Łomża. Piąte miejsce padło łupem zespołu AMP Ostrołęka, który zwyciężył 8:1 z MKS-em Przasnysz. W meczu o 7 miejsce Makowska Akademia Sportu pozostawiła w pokonanym polu FDP Ostrów Mazowiecką tryumfując 3:1.

Wyróżnionymi zawodnikami zostali:

Filip Kowalczyk (OTS Korona Ostrołęka) – najlepszy obrońca, Maria Michałek (APN Ostrołęka) – najlepszy strzelec z 17 bramkami, Dominik Żukowski (Junior Białystok) – najlepszy zawodnik, Marcel Piotrowski (MŁKS Łomża) – najlepszy drybler, Oskar Kulik (APN Ostrołęka) – najlepszy bramkarz.

Drugiego dnia turnieju swoją obecnością zaszczycił syn śp. Aleksandra Harabasza, Pan Leszek Harabasz – m.in. były zawodnik oraz trener Wisły Płock. Pan Leszek przybliżył wszystkim zgromadzonym w hali przy ul. Traugutta sylwetkę swojego taty, podziękował za podtrzymanie tradycji i kontynuację turnieju, a także wraz z Prezydentem Miasta Ostrołęki Łukaszem Kulikiem, Przewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki Wojciechem Zarzyckim oraz dyrektorem MOSiR w Ostrołęce Arkadiuszem Dobkowskim udekorował laureatów turnieju. W trakcie trwania rozgrywek delegacja na czele z Panem Leszkiem Harabaszem złożyła kwiaty oraz zapaliła pamiątkowy znicz na grobie zasłużonego trenera.

 

Rekomendowane artykuły