“Niedziele z WOPR-OS” na plaży miejskiej

Kąpielisko miejskie w pierwszych dwóch tygodniach wakacji cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i przyciągnęła wielu plażowiczów. Miasto Ostrołęka przygotowało obiekt tak, aby wypoczynek nad wodą był zarówno przyjemny, ale również bezpieczny.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają ratownicy WOPR-OS, którzy obecni są na plaży codziennie aż do 14 września w godz. 10.00 – 18.00.

Plaża miejska rusztyła w sobotę, 19 czerwca, a ostrołęczanie bardzo chętnie ją odwiedzają. Po instalacji pomostu i przeprowadzeniu prac porządkowych, został odnowiony plac zabaw, domek ratowników, zostały zainstalowane dodatkowe prysznice, a cały obiekt jest odpowiednio monitorowany.

W okresie wakacji już po raz drugi nie zabraknie oferty “Niedziele z WOPR-OS”. Akcja ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W ramach akcji odbędą się pokazy sprzętu ratowniczego, warsztaty na temat bezpiecznego pobytu nad wodą oraz największa atrakcja – przejażdżki łodzią ratowniczą.

Akcje profilaktyczne prowadzone przez ratowników na miejskiej plaży zostały zaplanowane na 11 lipca, 15 sierpnia i 5 września. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 604 093 280.

Rekomendowane artykuły