Olga Baranek ponownie najlepsza

We wtorek, 23 sierpnia młodzi miłośnicy tenisa stołowego mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Tego dnia odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci do lat 13.

W tym roku, w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022” zaplanowano dwa turnieje tej dyscypliny. Pierwszy rozegrano 5 lipca. W obu przypadkach rywalizowały dzieci we wspomnianej wyżej kategorii wiekowej, a miejscem rozgrywek była hala im. Arkadiusza Gołasia. Do zawodów zgłosiło się jedenaście osób. Dwie dziewczynki i dziewięciu chłopców. Uczestników podzielono na dwie grupy. Grupa A liczyła sześciu graczy, a w grupie B mierzyło się 5 zawodników. Na tym etapie rywalizacji uczestnicy grali systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Do fazy półfinałowej przechodziły dwie najlepsze osoby z każdej grupy. Grono półfinalistów stworzyli: Olga Baranek, Guillermo Meyssonnier, Jakub Kozłowski oraz Dominik Wiśniewski. W pierwszym spotkaniu ½ turnieju Olga w dwóch setach rozprawiła się z Jakubem Kozłowskim, a Guillermo zostawił w pokonanym polu Dominika, także tryumfując 2:0.

Taki stan rzeczy sprawił, że w najważniejszym spotkaniu rozgrywek doszło do wielkiego rewanżu pomiędzy Olgą Baranek, a Guillermo Meyssonnierem. Wspomniana dwójka mierzyła się również w finale turnieju rozgrywanego na początku lipca. Wtedy Olga wygrała 2:1. Wszyscy zgromadzeni z wielkim zaciekawieniem obserwowali kto okaże się lepszy tym razem. Guillermo mimo usilnych starań nie dał rady przełamać fantastycznie dysponowanej tego dnia zawodniczki. Olga po dwóch setach wyrównanej walki mogła cieszyć się ze zdobycia ,,podwójnej korony”. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że zwyciężczyni rywalizacji na przestrzeni całego turnieju nie straciła choćby jednego seta. W spotkaniu o trzecie miejsce Jakub Kozłowski pokonał Dominika Wiśniewskiego 2:1.

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Rekomendowane artykuły