Olga Baranek tryumfatorką turnieju tenisa stołowego

We wtorek, 21 lutego odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego.

Do rywalizacji przystąpiło 19 zawodniczek i zawodników. Zmagania w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia rozpoczęły się kilka minut po godzinie 10. Po wylosowaniu turniejowej drabinki wystartowały premierowe starcia. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów, do 11 punktów. Już od pierwszych odbić widać było duży zapał oraz zaangażowanie wśród uczestników. Spotkania obfitowały w ciekawe wymiany oraz częste zwroty akcji. Wyłonienie laureatów trwało ponad dwie godziny.

W decydującym spotkaniu Olga Baranek pokonała Adama Wiśniewskiego 2:0 i w pełni zasłużenie odebrała puchar za zwycięstwo w turnieju. Warto dodać, że zwyciężczyni w całym turnieju nie straciła chociażby jednego seta. W strefie medalowej znaleźli się także Adam Wiśniewski i Kacper Szczęsny, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Każdy uczestnik zmagań otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Najlepsza trójka w turnieju dostała także okolicznościowe pucharki.

Niezwykle cieszy duża frekwencja podczas zawodów oraz fakt, że młodzież tak chętnie skorzystała z możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za zaprezentowaną postawę, każdy dał z siebie sto procent.

Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział we wszystkich aktywnościach przygotowanych w ramach ,,Ferii na sportowo 2023” jest bezpłatny.

Rekomendowane artykuły