Olga Baranek zwyciężczynią wakacyjnego turnieju tenisa stołowego

We wtorek 5 lipca na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia rozegrano wakacyjny turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży do lat 13. Chęć podjęcia rywalizacji zgłosiło siedmiu uczestników. Co ciekawe zawody można śmiało nazwać międzynarodowymi, ponieważ grono graczy tworzyli zawodnicy pochodzący z Polski, Ukrainy oraz Francji.

Na pięciu przygotowanych do gry stołach odbyło się łącznie 21 meczów. Do zwycięstwa w całym spotkaniu uczestnik potrzebował wygranych dwóch setów do 11 punktów.  W przypadku remisu 1:1 w setach o tym kto zwycięży decydowała 3 partia również do 11 punktów.  Jak się później okazało taka sytuacja miała miejsce w turnieju tylko 2 razy. Na wyłonienie zwycięzcy trzeba było czekać aż do ostatniej kolejki spotkań, w której to zmierzyli się bezpośrednio ze sobą Olga Baranek oraz Guillermo Meyssonnier. Przez poprzednie mecze oboje przeszli jak burza odnosząc komplet zwycięstw i nie tracąc ani jednego seta. Ich bezpośrednie spotkanie również nie zawiodło. Po zwycięstwie w pierwszej partii to Olga była bliżej końcowego tryumfu natomiast Guillermo cały czas się nie poddawał i udało mu się wygrać drugiego seta. W decydującym starciu lepsza okazała się Olga Baranek i to ona mogła cieszyć się z tytułu zwyciężczyni turnieju. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wolę walki oraz determinację godną podziwu. Naprawdę z wielką przyjemnością oglądało się te zawody.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce: Olga Baranek, 6 zwycięstw
2 miejsce: Guillermo Meyssonnier, 5 zwycięstw, 1 porażka
3 miejsce: Denis Sabadosh, 4 zwycięstwa, 2 porażki
4 miejsce: Szymon Buchalski, 3 zwycięstwa, 3 porażki
5 miejsce: Alan Dobkowski, 2 zwycięstwa, 4 porażki
6 miejsce: Adam Białobłocki, 1 zwycięstwo, 5 porażek
7 miejsce: Tymon Buchalski, 6 porażek

Każdy uczestnik odebrał z rąk organizatorów pamiątkowe medale oraz nagrody, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz wzięcia udziału w pozostałych inicjatywach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Kolejny turniej tenisa stołowego zaplanowano na 23 sierpnia również dla dzieci i młodzieży do 13 roku życia.

Rekomendowane artykuły