Ostatni dzień wakacyjnych turniejów ,,dzikich drużyn” w piłkę nożną

Czwartek, 27 czerwca to data ostatniego dnia turniejów piłkarskich ,,dzikich drużyn” o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego inaugurujących ,,Sportowe wakacje w mieście 2024”. Tym razem na boisko wybiegli najmłodsi zawodnicy. Do rywalizacji przystąpiło ponad 30 początkujących piłkarzy z roczników 2017/18 i młodszych.

W zmaganiach wzięło udział 5 zespołów: AMP Ostrołęka I, AMP Ostrołęka II, AMP Ostrołęka III, AMP Ostrołęka IV, Korona Ostrołęka. Drużyny grały formułą ,,każdy z każdym”. Urozmaiceniem turnieju było wprowadzenie dodatkowej fazy finałowej.

Piłkarze w tym wieku zaprezentowali radosną odmianę futbolu, w której ciągła ofensywa jest tematem przewodnim. To jeszcze nie czas na naukę założeń taktycznych, to przede wszystkim okres cieszenia się i świetnej zabawy z gry w piłkę. I tak właśnie było w trakcie trwania czwartkowych rozgrywek. Panowała jedna ogólna zasada: wszyscy bronimy, wszyscy atakujemy.

Puchar za wygraną w turnieju zgarnęła ekipa AMP Ostrołęka III. Srebrne medale wywalczyli reprezentanci AMP Ostrołęka I. Stawkę medalistów uzupełniła Korona Ostrołęka. Czwartą lokatę wywalczyli zawodnicy AMP Ostrołęka II, a miejsce piąte padło łupem AMP Ostrołęka IV.

Dla wszystkich uczestników Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski oraz Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki ufundowali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali także puchary. Młodzi adepci futbolu upominki odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, który ponownie wcielił się w rolę arbitra zawodów.

Wielkie gratulacje za wspaniałą postawę należą się wszystkim uczestników wakacyjnego turnieju. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych aktywnościach przygotowanych w ramach ,,Sportowych wakacji w mieście 2024”.

 

Rekomendowane artykuły