Podsumowanie 7 kolejki OLPN 2023

19 maja została rozegrana 7 kolejka Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Na boisku o sztucznej nawierzchni im. Aleksandra Harabasza padł m.in. rekord bramek strzelonych w jednym spotkaniu.

Kolejne 3 punkty w tabeli, tym razem bez gry dopisała sobie Turbina Ostrołęka I. Ich piątkowi rywale – zawodnicy MMWM Ostrołęka nie stawili się na mecz, a więc spotkanie zostało zakwalifikowane jako walkower. Aktualni liderzy rozgrywek mogą się pochwalić nieskazitelnym bilansem sześciu zwycięstw z rzędu.  Piłkarskie szachy obejrzeliśmy w starciu Gentelmenów Ostrołęka z X-Car Auto-Lakiery. Było to spotkanie z gatunku tych o przysłowiowe 6 punktów, ponieważ grały ze sobą trzecia oraz czwarta drużyna w tabeli. X-Car okazał się minimalnie lepszy zwyciężając 2:1, dzięki czemu przesunął się na trzecią pozycję, spychając z podium Gentelmenów.

W meczu AMP PieCar – LZS Promil Olszewka nie padła ani jedna bramka i obie drużyny zainkasowały  po jednym punkcie. Iście emocjonalny rollercoaster zafundowali przedstawiciele Turbiny Ostrołęka II i Stora Enso Narew. W tym pojedynku było wszystko: piękne bramki, fenomenalne parady bramkarzy, zwroty akcji i wiele, wiele więcej. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał rezultat 6:6, a to oznacza rekord bramek strzelonych w jednym spotkaniu tegorocznych rozgrywek. Turbina Ostrołęka II po raz pierwszy straciła punkty w Ostrołęckiej Lidze Piłki Nożnej 2023.

Do końca zmagań pozostały już tylko dwie kolejki, a kwestia zwycięstwa w lidze pozostaje nadal otwarta. Wielkie emocje gwarantowane!

Wyniki VII kolejki OLPN 2023:

  • Turbina Ostrołęka I 3:0 (walkower) MMWM Ostrołęka
  • Gentelmeni Ostrołęka 1:2 X-Car Auto-Lakiery, (Janczewski – Niedźwiecki, Witkowski)
  • Stora Enso Narew 6:6 Turbina Ostrołęka II, (br. samobójcza, Gąska x2, Brzozowy, Gut, Turek – Wysocki x3, Popieniek, Czartoryski, Grodzki)
  • LZS Promil Olszewka 0:0 AMP PieCar

Aktualna tabela oraz klasyfikacja strzelców:

VIII kolejka Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej zostanie rozegrana w piątek 26 maja.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z VII kolejki OLPN 2023!

Rekomendowane artykuły