Pożegnali wakacje na rowerach

Blisko setka rowerzystów skorzystała z zaproszenia Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika i wzięła udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym na Pożegnanie Wakacji.

Uczestnicy w niedzielne przedpołudnie wystartowali z placu gen. Józefa Bema i udali się na blisko 32 km trasę przez Łęg Przedmiejski, Szafarczyska, Łęg Starościński, Nasiadki, Lelis, Durlasy, Białobiel, aby powrócić na metę do Ostrołęki przy miejskim ratuszu.

Na trasie zostały zaplanowane dwa postoje. Po 11 km pierwszy miał miejsce w Łęgu Starościńskim. Drugi zdecydowanie dłuższy, po przejechaniu 21 km miał miejsce przy Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu w Lelisie. Na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez pracowników jednostki z panią dyrektor Katarzyną Dobkowską-Wiśniewską na czele.

W imprezie organizowanej w ramach “Sportowych Wakacji w Mieście 2021” nie zabrakło niespodzianek dla dzieci i młodzieży szkolnej. Młodzi cykliści otrzymali pamiątkowe medale od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika, a także nagrody niespodzianki, w tym m.in. oświetlenie rowerowe, bidon, czy też dwugodzinny bilet do parku wodnego.

Rekomendowane artykuły