Pożegnanie lata na sportowo w Tobolicach

W sobotę, 23 września miała miejsce bardzo ciekawa inicjatywa zorganizowana przez gminę Rzekuń we współpracy z miastem Ostrołęka. ,,Pożegnanie lata na sportowo w Tobolicach” cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców.

Pierwszym punktem sobotniej inicjatywy był Rodzinny rajd rowerowy. Trasa rajdu liczyła dokładnie 25,01 km i prowadziła przez malownicze tereny gminy Rzekuń. Cykliści parę minut po godzinie 10 wyruszyli spod Tężni Solankowej w Rzekuniu. Miłośnicy rowerowych wycieczek po drodze odwiedzili miejscowości Susk Stary, Zabiele, Grucele, Janochy, Zamość, Drwęcz, Zapieczne, Daniszewo, Czarnowiec. Finalną destynacją dla rowerzystów była świetlica wiejska w Tobolicach. To właśnie w tym miejscu nastąpiło oficjalne podsumowanie rajdu oraz kontynuacja dalszych aktywności i atrakcji zaplanowanych w ramach ,,Pożegnania lata na sportowo w Tobolicach”.

Oferta gier i zabaw przygotowanych przez organizatorów była bardzo bogata. W programie imprezy przewidziano wiele ciekawych rozrywek dla dzieci i dorosłych takich jak malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, zajęcia zumby, punkt z grą FIFA 23, przejażdżki meleksem, dmuchane zjeżdżalnie, warsztaty pomocy przedmedycznej, pokazy sprzętu ratowniczego, konkursy wiedzy, konkurencje sprawnościowe oraz wiele więcej. Na miejscu znajdowały się także stoiska gastronomiczne. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna pod chmurką, którą poprowadził DJ Wasyl.

O sprawny i prawidłowy przebieg sobotniej aktywności zadbał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce.

Rekomendowane artykuły