Rajd rowerowy z okazji Dnia Flagi

“Aktualności sportowe – Majowy Rodzinny Rajd Rowerowy przy wietrznej pogodzie.

2 maja 2019r. przy dość niesprzyjających warunkach atmosferycznych odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy z Ostrołęki do Suska Starego w gminie Rzekuń.

Do udziału w imprezie rowerowej zgłosiło się ponad 130 osób lecz ciemne chmury odstraszyły kilku chętnych rowerzystów. Ostatecznie na trasę pojechało 104 śmiałków. Rajd z pod sceny przy “Kupcu” wystartowali wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski i dyrektor MZOSTiIT Jarosław Napiórkowski.

Wśród uczestników byli sześciolatkowie i 76-cio latek. Jechali z nami obecny i poprzedni przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki. Po drodze pod Urzędem Gminy w Rzekuniu nastąpił krótki postój podczas którego niespodziankę dla uczestników przygotował wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, który rozdał wszystkim wodę i pamiątkowe gadżety. Kolejny krótki postój dla całego peletonu jeszcze w Troszynie i ostatnie kilometry pod wiatr do Suska Starego. Trasa licząca ponad 27 km z Ostrołęki, przez Dzbenin, Czarnowiec, Drwęcz, Zamość, Troszyn, Grucele, Zabiele, aż do Suska Starego wiodła w dużej części “z wiatrem” ale już od Troszyna kilkoro uczestników zostało “pokonanych” przez wiatr i musiało zakończyć przedwcześnie swoją jazdę. Na miejscu w Zielonym Zakątku dla wszystkich uczestników rajdu czekał grill i gorący kompot, a dzieci i młodzież, które zdecydowały się na udział w wydarzeniu, otrzymały nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Nagrody najmłodszym uczestnikom wręczali: Łukasz Kulik – prezydent, Maciej Kleczkowski – wiceprezydent, Wojciech Zarzycki – przewodniczący Rady Miasta i Bartosz Podolak – wójt gminy Rzekuń. Rajd zorganizował Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej pod patronatem prezydenta miasta Łukasza Kulika.

Z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować KM Policji w Ostrołęce za sprawne zabezpieczenie trasy przejazdu na terenie Ostrołęki oraz pilotaż peletonu na całej trasie. Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy. Obsłudze medycznej, obsłudze samochodów technicznych i właścicielom Zielonego Zakątka w Susku Starym państwu Pińkowskim i Kępińskim za przygotowanie pysznego kompotu i gorących kiełbasek z grilla.

Gratulujemy szczególnie najmłodszym uczestnikom, którzy dzielnie znieśli trudy trasy rajdu.”

foto: MZOSTiIT /Ł.Cichowski/
FOTO NA FB

Powspominaliśmy.
Tak było 2 maja 2019 roku!
W tym roku z wiadomych względów – pandemii koronawirusa Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi Narodowej nie odbył się 2 maja 2020r.
Liczymy razem z liczną rzeszą sympatyków dwóch kółek, że jeszcze w tym sezonie pojedziemy razem.

Rekomendowane artykuły