Rodzinnie na dwóch kółkach

Ponad osiemdziesięciu miłośników dwóch kółek skorzystało z zaproszenia Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika, aby wziąć udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Uczestnicy mieli do pokonania 30 km, ze startem na stadionie przy ulicy Witosa i finiszem na plaży miejskiej przy ulicy Wioślarskiej.

Po drodze cykliści zaliczyli dwa postoje – w Przytułach Starych oraz Susku Starym. Trasa rajdu wiodła przez malownicze tereny powiatu ostrołęckiego – Rozwory, Zabiele, Ławy, czy też Goworki.

W zabezpieczeniu rajdu pomogła straż miejska, policja oraz Grupa Ratownicza Nadzieja. Na mecie na wszystkich czekał poczęstunek od firm JBB Bałdyga oraz Piekarni Kurpiowskiej Serafin. Dla dzieci i młodzieży szkolnej czekały pamiątkowe medale i nagrody, które wspólnie uczestnikom imprezy wręczyli Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik i Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki. Organizatorem rajdu było Miasto Ostrołęka i Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.

Kolejny rajd rowerowy planowany jest na zakończenie wakacji, w niedzielę 29 sierpnia mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wspólnie udadzą się na spotkanie do gościnnej gminy Lelis.

 

Rekomendowane artykuły