Rodzinny Rajd Rowerowy na powitanie lata

Rodzinne Rajdy Rowerowe zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, co miało miejsce również w sobotę, 15 czerwca. Ponad 130 uczestników stanęło na starcie sobotniego wydarzenia organizowanego przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce we współpracy z gminą Rzekuń.

Uczestnicy kilka minut po godz. 10 wyruszyli ze stadionu i udali się w kierunku Nowej Wsi Wschodniej, a następnie Przytuł Starych, gdzie po przejechaniu pierwszych 10 kilometrów zaplanowano postój. Po kilkunastu minutach przerwy na uzupełnienie płynów oraz konserwację rowerów można było ruszać dalej. Uczestnikom pozostało do pokonania 20 kilometrów, gdyż cała trasa rajdu liczyła ich 30.

Cykliści po przejechaniu przez miejscowości Rozwory oraz Zabiele udali się w kierunku Suska Starego, gdzie czekali na nich z poczęstunkiem przedstawiciele gminy Rzekuń.

Po przerwie do pokonania pozostał już tylko ostatni odcinek trasy prowadzący przez miejscowości Ławy oraz Goworki, z finiszem na plaży miejskiej w Ostrołęce. Uczestnicy w komplecie stawili się w miejscu docelowym. Tam już czekało na nich stoisko gastronomiczne, które przygotowała Restauracja Olimpijska.

Po posileniu się przyszła pora na udekorowanie dzieci oraz młodzieży biorących udział w wydarzeniu. Młodzi bohaterowie rajdu odebrali upominki z rąk Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego, Wójta Gminy Rzekuń Bartosza Podolaka oraz radnego Bartosza Śniecińskiego.

Podczas trwania imprezy panowała niezwykle przyjazna atmosfera, a rowerzystom uśmiech nie schodził z twarzy. Tego typu inicjatywy to dla każdego wspaniała forma aktywnego spędzenia czasu, czy też nawiązania nowych znajomości. Przedział wiekowy był obszerny – od osób starszych po najmłodszych miłośników przejażdżek rowerowych.

Serdecznie zapraszamy już na następny Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia przy współpracy z gminą Lelis.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Rekomendowane artykuły