Rodzinny Rajd Rowerowy na powitanie lata

Rodzinne Rajdy Rowerowe zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, co miało miejsce również w sobotę 18 czerwca.

Blisko 200 uczestników stanęło na starcie wydarzenia organizowanego przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej we współpracy z gminą Rzekuń.

Uczestnicy kilka minut po godz. 10 wyruszyli ze stadionu i udali się w kierunku Nowej Wsi Wschodniej, a następnie Przytuł Starych, gdzie po pokonaniu pierwszych 10 kilometrów zaplanowano postój. Po kilkunastu minutach przerwy na uzupełnienie płynów oraz konserwację rowerów można było ruszać dalej. Uczestnikom pozostało do pokonania 20 kilometrów, gdyż cała trasa rajdu liczyła ich 30. Podczas trwania imprezy panowała niezwykle przyjazna atmosfera, a rowerzystom uśmiech nie schodził z twarzy. Tego typu inicjatywy to dla każdego wspaniała forma aktywnego spędzenia czasu czy też nawiązania nowych znajomości. Przedział wiekowy był obszerny – od osób starszych po najmłodszych miłośników przejażdżek rowerowych. Rowerzyści po przejechaniu przez miejscowości Rozwory oraz Zabiele udali się w kierunku Suska Starego, gdzie czekali na nich z poczęstunkiem przedstawiciele gminy Rzekuń.

Po przerwie do pokonania pozostał już tylko ostatni odcinek trasy prowadzący przez miejscowości Ławy oraz Goworki, z finiszem na plaży miejskiej w Ostrołęce. Uczestnicy w komplecie stawili się w miejscu docelowym. Tam już czekało na nich ognisko, każdy mógł upiec sobie kiełbaskę czy też napić się pysznego kompotu przygotowanego przez Restaurację Olimpijską. Po posileniu się przyszła pora na udekorowanie dzieci oraz młodzieży biorących udział w wydarzeniu. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrody rzeczowe, a dodatkowo wśród młodych uczestników rajdu przeprowadzono losowanie z nagrodami.

Serdecznie zapraszamy już na następny Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie wakacji, który odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia przy współpracy z gminą Lelis.

Rekomendowane artykuły