Rowerzyści wspólnie pożegnali wakacje

W ostatnią niedzielę sierpnia odbył się już trzeci w tym roku Rodzinny rajd rowerowy. Na starcie wydarzenia stanęło ponad 170 miłośników rowerowych wypraw.

Cykliści po potwierdzeniu obecności oraz uroczystym powitaniu wyruszyli w podróż prowadzącą przez malownicze tereny gminy Lelis. W okolicach godziny 10:00 z placu gen. Józefa Bema potężna grupa rowerzystów wystartowała by wspólnie, aktywnie pożegnać nieuchronnie zbliżające się ku końcowi wakacje. W towarzystwie policyjnej eskorty uczestnicy bardzo płynnie pokonali pierwszy odcinek trasy prowadzący do Łęgu Przedmiejskiego, gdzie zaplanowano pierwszy postój. Wysoka temperatura z pewnością nie sprzyjała wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu, ale wszelkie niedogodności nie zrobiły jednak większego wrażenia na bohaterach niedzielnego eventu i po chwili regeneracji można było kontynuować podróż.

Miłośnicy jednośladów odwiedzili miejscowości Szafarczyska, Nasiadki, a następnie Lelis. W tym miejscu zaplanowano drugą, ale nieco dłuższą przerwę. Na miejscu rowerzystów przywitali przedstawiciele gminy Lelis, którzy specjalnie z tej okazji przygotowali pyszny poczęstunek. Po posileniu się i nabraniu sił wszyscy byli gotowi do dalszej przygody. Zanim tak się stało, organizatorzy postanowili sprawić miłą niespodziankę dzieciom i młodzieży biorącym udział w rajdzie. Każdy młody uczestnik wydarzenia otrzymał piękny, pamiątkowy medal, który ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. Dodatkowo wśród dzieci i młodzieży przeprowadzono losowanie nagród rzeczowych, które poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrołęce Arkadiusz Dobkowski. Upominki i medale małym kolarzom wręczyli dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mariusz Popielarz, dyrektor Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska oraz radna Ewa Szatanek.

Ostatnia część trasy prowadziła przez miejscowości Durlasy, Białobiel i kończyła się w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło – na placu gen. Józefa Bema. Uczestnicy dojechali cali i zdrowi, a co najważniejsze w świetnych humorach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom niedzielnego wydarzenia za wspaniałą, przyjacielską postawę. Z tego miejsca zapraszamy już na kolejne Rodzinne rajdy rowerowe, które odbędą się w przyszłym roku. Do zobaczenia na trasie!

Rekomendowane artykuły