Ruszyły Sportowe Wakacje w Mieście 2022

We wtorek 28 czerwca rozegrano pierwszy turniej piłki nożnej ,,dzikich drużyn” w ramach „Sportowych Wakacji w Mieście 2022” pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczynki z roczników 2011/12 oraz młodsi. Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły: Korona Ostrołęka 2011, Korona Ostrołęka 2012, UKS Błękitni Nowa Wieś I oraz UKS Błękitni Nowa Wieś II.

Turniej rozgrywano formułą ,,każdy z każdym”, a po fazie zasadniczej zaplanowano dodatkowe spotkanie o 3 miejsce oraz mecz finałowy. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w spotkaniach, które liczyły 15 minut. Upalne warunki atmosferyczne nie zniechęciły do dania z siebie wszystkiego młodych piłkarzy. Tempo rozgrywanych akcji, zaangażowanie zawodników oraz sam poziom rywalizacji mogły naprawdę zaimponować zgromadzonym kibicom. Warto podkreślić, że turniej przebiegł w niezwykle przyjaznej atmosferze i śmiało można powiedzieć, że każdy z uczestników zaprezentował godną pochwały postawę Fair Play.

W fazie zasadniczej rozegrano 6 spotkań, a ich wyniki prezentują się następująco:

Korona 2011 4:0 UKS Błękitni II
UKS Błękitni I 1:0 Korona 2012
Korona 2011 1:0 Korona 2012
UKS Błękitni II 0:4 UKS Błękitni I
Korona 2011 0:2 UKS Błękitni I
Korona 2012 6:1 UKS Błękitni II


Z kompletem zwycięstw do finału awansowali UKS Błękitni I, a ich rywalem w spotkaniu o końcowy tryumf w całym turnieju była Korona 2011. Zanim rozegrano spotkanie finałowe na murawę wybiegli zawodnicy Korony 2012 oraz UKS Błękitni II, którzy rywalizowali o zajęcie 3 miejsca w rozgrywkach. Mecz zakończył się identycznym rezultatem jak w fazie zasadniczej, czyli zwycięstwem Korony 2012 6:1. Pozostała już tylko jedna niewiadoma, kto okażę się najlepsza drużyną turnieju. Po niezwykle zaciętym spotkaniu piłkarzom Korony 2011 udało się zrewanżować przeciwnikom za porażkę z pierwszej fazy rozgrywek i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Rezultat końcowy 2:1 dla Korony 2011.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

1 miejsce: Korona Ostrołęka 2011
2 miejsce: UKS Błękitni Nowa Wieś I
3 miejsce: Korona Ostrołęka 2012
4 miejsce: UKS Błękitni Nowa Wieś II


Sama klasyfikacja była sprawą drugorzędną. Przede wszystkim chodziło o aktywne spędzenie wolnego czasu w przyjacielskiej atmosferze rywalizacji i możliwość zaprezentowania umiejętności piłkarskich na tle rówieśników. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie założenia zostały w stu procentach zrealizowane. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Drużyny zostały udekorowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, który był podczas turnieju jednym z arbitrów zawodów. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych zajęciach i zawodach zaplanowanych na okres wakacyjny.

Rekomendowane artykuły