Ruszyły Sportowe Wakacje w Mieście 2023

We wtorek, 27 czerwca rozegrano inauguracyjny turniej piłki nożnej ,,dzikich drużyn” w ramach „Sportowych Wakacji w Mieście 2023” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili przedstawiciele roczników 2012/13 oraz młodsi. Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły: LUKS Czerwin 2012, LUKS Czerwin 2013, Jantar Ostrołęka oraz Rzekunianka Rzekuń.

Turniej rozgrywano formułą “każdy z każdym”. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w spotkaniach, które liczyły dwie połowy po 15 minut. Trudne warunki atmosferyczne nie zniechęciły młodych piłkarek i piłkarzy do dania z siebie wszystkiego. Tempo rozgrywanych akcji, zaangażowanie zawodników oraz sam poziom rywalizacji mogły naprawdę zaimponować zgromadzonym kibicom. Warto podkreślić, że turniej przebiegł w niezwykle przyjaznej atmosferze i śmiało można powiedzieć, że każdy z uczestników zaprezentował godną pochwały postawę fair play.

Pierwsze miejsce wywalczyły reprezentantki Jantaru Ostrołęka, które odniosły komplet zwycięstw. Na drugim stopniu podium uplasował się LUKS Czerwin 2012, a grono medalistów uzupełniła Rzekunianka Rzekuń. Miejsce czwarte przypadło ekipie LUKS Czerwin 2013.

Komplet wyników:
•    LUKS Czerwin 2012 9:0 LUKS Czerwin 2013
•    Rzekunianka Rzekuń 1:8 Jantar Ostrołęka
•    LUKS Czerwin 2012 4:1 Rzekunianka Rzekuń
•    LUKS Czerwin 2013 1:9 Jantar Ostrołęka
•    LUKS Czerwin 2012 3:6 Jantar Ostrołęka
•    LUKS Czerwin 2013 0:1 Rzekunianka Rzekuń.

Sama klasyfikacja była sprawą drugorzędną. Przede wszystkim chodziło o aktywne spędzenie wolnego czasu w przyjacielskiej atmosferze i możliwość zaprezentowania umiejętności piłkarskich na tle rówieśników. Bardzo cieszy fakt, że wszystkie założenia zostały w stu procentach zrealizowane. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych zajęciach i zawodach zaplanowanych na okres wakacyjny.

Rekomendowane artykuły