Siatkarskie zmagania na Plaży Miejskiej

14 sierpnia w ramach Sportowej niedzieli nad Narwią rozegrano wakacyjny turniej siatkówki plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. O końcowy tryumf rywalizowano w trzech kategoriach: Open kobiet, Open mężczyzn oraz chłopców do lat 16.


W najmłodszej kategorii o tytuł konkurowały 4 pary. Zmagania zostały rozegrane systemem gier ,,każdy z każdym”, tak więc każda para miała przed sobą 3 spotkania w turnieju. Do odniesienia zwycięstwa potrzeba było wygranej w dwóch setach rozgrywanych do 21 punktów. W przypadku remisu 1:1, o tym kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku decydowała trzecia partia grana do 15 punktów. W całym turnieju bezapelacyjnie najlepszy okazał się duet Karol Bryk/Karol Dębek. Chłopcy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń odnosząc komplet zwycięstw. Co ciekawe zwycięzcy na co dzień trenują piłkę nożną w klubie APN Ostrołęka. Jeśli pewnego dnia znudzi im się gra w piłkę nożną śmiało mogą przenieść się na siatkarskie boiska.


Klasyfikacja końcowa zmagań chłopców do lat 16 prezentuje się następująco:
1 miejsce: Karol Bryk i Karol Dębek
2 miejsce: Kuba Jędrzejczyk i Bartek Rakowski
3 miejsce: Patryk Świder i Dawid Czarnowski
4 miejsce: Piotr Wargacki i Mikołaj Zięba


Równolegle na boisku obok wystartowały zmagania w kategoriach Open. Wśród pań najlepsza okazała się para Zuzanna Brewczyńska/Patrycja Parzych. Zawodniczkom należą się wielkie brawa, ponieważ zdecydowały się również stanąć do rywalizacji z mężczyznami.


U panów postawiono na system rozgrywek zwany brazylijskim. Polega on na tym, że po jednej porażce przegrana para przechodzi na prawą stronę drabinki zachowując jeszcze szanse na końcowy tryumf w turnieju. Druga porażka bezpowrotnie eliminowała z rywalizacji. Zasady zwycięstwa w poszczególnych spotkaniach były identyczne jak w kategorii chłopców do lat 16.


Wyłonienie laureatów trwało ponad siedem godzin. Tego dnia najlepsi w kategorii Open mężczyzn okazali się Michał Adamczyk oraz Krzysztof Kowalski. W finale bardzo pewnie pokonali dwójkę Bartosz Małkowski/ Damian Kwiatkowski. Obie pary zmierzyły się również we wcześniejszym etapie turnieju. Rezultat obu spotkań 2:0 dla duetu Adamczyk/Kowalski. Tryumfatorzy zaprezentowali znakomitą formę na przestrzeni całych rozgrywek nie tracąc w żadnym spotkaniu ani jednego seta. Na najniższym stopniu podium uplasowała się para Bartosz Dąbrowski/ Przemysław Bałdyga. Zwycięzcy sprzed roku w spotkaniu o trzecie miejsce okazali się lepsi od dwójki Szymon Brzozowski/Wojtek Brzozowski zwyciężając 2:0.


Każdy uczestnik zawodów dostał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Zwycięzcy oraz medaliści dodatkowo otrzymali puchary. Wszystkie nagrody ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczył Prezydent Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki oraz dyrektor MZOSTiT Arkadiusz Dobkowski. Wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa za walkę, determinację oraz wspaniała postawę fair play w przekroju całego turnieju.

Rekomendowane artykuły