Sierpniowe treningi boksu już za nami

Jedną z wielu świetnych okazji do aktywnego spędzenia wakacyjnego czasu były treningi boksu prowadzone przez klub UMKS Victoria Ostrołęka. Udział w zajęciach pod nadzorem niezwykle doświadczonej kadry trenerskiej był kapitalną szansą do spróbowania swoich sił w sporcie potocznie nazywanym szermierką na pięści.

Szkolenie przyniosło same korzyści, ponieważ trening bokserski równomiernie rozwija wszystkie partie ciała, poprawia postawę oraz kondycję. Boks pomaga zapanować nad emocjami, poprawia koncentrację, pamięć i kształtuje takie cechy charakteru jak wytrwałość czy cierpliwość. O rozwój uczestników można było być spokojnym, ponieważ trafili w ręce znakomitych fachowców takich jak Paweł Czartoryski oraz Daniel Zaręba. Ostrołęcki klub wychował wielu medalistów imprez rangi mistrzowskiej w boksie amatorskim oraz świetnie przygotowuje do rozpoczęcia zawodowej kariery czego najlepszym przykładem jest Przemysław Zyśk, który w zeszłym roku walczył w Anglii o pas Mistrza Świata federacji IBO w wadze super średniej.

Treningi odbywały się w każdy poniedziałek oraz środę sierpnia w sali sportów walki Hali im. Arkadiusza Gołasia. Po zakończeniu ostatnich zajęć na uczestników czekała miła niespodzianka. Wszyscy adepci boksu otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników zajęć. Brawa należą się także trenerom klubu UMKS Victoria Ostrołęka, którzy wzorowo przeprowadzili wakacyjne szkolenie.

Rekomendowane artykuły