Sportowa niedziela nad Narwią

Moc atrakcji i wrażeń – te słowa najlepiej opisują to co działo się 14 sierpnia na Plaży Miejskiej w Ostrołęce. Sportowa niedziela nad Narwią przyciągnęła tłumy mieszkańców chcących aktywnie spędzić czas. Już od godziny 10:00 zgromadzeni mogli korzystać z inicjatyw i atrakcji rozlokowanych na plaży.

Każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy futbolu mieli okazję sprawdzić swoją precyzję mierząc się z bramką celnościową. Duże zainteresowanie wzbudzało stanowisko, w którym można było zmierzyć siłę oddanego na bramkę strzału. Specjalne urządzenie rejestrowało prędkość uderzenia uczestnika. Do dyspozycji mieszkańców były również dwa stoły do Teqballa.

Świetną inicjatywą była możliwość rozegrania partii szachowej używając bardzo dużych figur. Zawodnicy dosłownie byli częścią rozgrywki, ponieważ by wykonać ruch musieli wejść na planszę i odpowiednio przesunąć dany pionek.

Wśród najmłodszych najchętniej odwiedzanym miejscem były dmuchane zabawki. Mali mieszkańcy naszego miasta mieli do dyspozycji 3 zjeżdżalnie, w tym jedną z basenem wypełnionym wodą oraz dmuchany zamek pełen plastikowych piłeczek. Przez cały dzień na plaży można było usłyszeć radosne okrzyki dzieci bawiących się na dmuchańcach.

Niezwykle ciekawą inicjatywą była możliwość przepłynięcia się łodzią ratowniczą. WOPR-OS zadbało o to by korzystający z atrakcji mogli zobaczyć piękne tereny naszego miasta położone nad rzeką Narew. Ostrołęccy ratownicy mieli również okazję pokazać jak na co dzień wygląda praca osób strzegących bezpieczeństwa nad wodą.

W międzyczasie rozgrywano także różnego rodzaju zawody, m.in. II otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc czy też wakacyjny turniej siatkówki plażowej. Do tańca zgromadzonych porwała Pani Michalina Lamprecht z Bezwahania Dance Center Ostrołęka. Zajęcia taneczne okazały się strzałem w dziesiątkę. Początkowo w atrakcji uczestniczyły same dzieci, natomiast zabawa była na tyle przednia, że z czasem do tanecznej rozrywki dołączali również rodzice. Mówi się, że taniec łagodzi obyczaje oraz jednoczy pokolenia. Po niedzielnym show z Panią Michaliną śmiało można podpisać się pod tym stwierdzeniem.

Naprawdę warto było stawić się w niedzielę na Plaży Miejskiej i uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział we wszystkich atrakcjach oraz zajęciach był bezpłatny.

Rekomendowane artykuły