Święto sportów walki w Ostrołęce

Do Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów pozostało już tylko kilka dni. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 29 października. Honorowy patronat nad Galą objął Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Emocje w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia sięgną zenitu. Dziewięć elektryzujących starć w formule K1 oraz jedno zestawienie bokserskie znajduje się na karcie głównej wieczornej Gali.

W ringu jako pierwszy zaprezentuje się jeden z ulubieńców ostrołęckiej publiczności Marcel Piersa, który ze świetnej strony pokazał się podczas Pucharu Polski K1  w Starachowicach. Reprezentant Fight Academy Ostrołęka wrócił z tej imprezy ze srebrnym medalem, a w sobotę postara się potwierdzić swoją dobrą dyspozycję przed własną publicznością. Marcela czeka ciężkie zadanie, ponieważ jego rywalem będzie mocno bijący Victor Obarzanek z Legia Fight Club. Starcie dwóch bardzo młodych i perspektywicznych zawodników zapowiada się niezwykle ciekawie.

Kolejnymi podopiecznymi Arkadiusza Ludwiczaka, którzy wejdą do ringu są Szymon Orzoł oraz Paweł Ostrowski. Ich rywalami będą odpowiednio Ignacy Gaik z Ninja Academy Warszawa oraz reprezentujący klub Kuźnia Mistrzów Wyszków Bartłomiej Rykaczewski. Pierwsze trzy walki zaplanowano w limicie wagowym do 71 kg.

Podczas Gali zobaczymy również przedstawicielki płci pięknej. Zawodniczka Ninja Academy Warszawa Weronika Grochowska stanie oko w oko z Eweliną Peczyńską, która pierwsze kroki w sportach walki stawiała w Ostrołęce, a obecnie walczy w barwach Ragnaroka Białystok. Starcie zakontraktowano w limicie do 52 kg.

Walka numer pięć to trzyrundowy pojedynek w formule bokserskiej. Pięściarz Victorii Ostrołęka Damian Krukowski skrzyżuje rękawice z przedstawicielem Luczek BOKS Giżycko Adamem Łopiałło. Panowie zawalczą w limicie wagowym do 73 kg.

Próbkę swoich możliwości będzie mógł zaprezentować Patryk Bielewicz. Rywalem wojownika Fight Academy Ostrołęka będzie Alan Bukowski trenujący na co dzień w Academia Gorila Ostrów Mazowiecka. Tę walkę zaplanowano w kategorii do 71 kg.

Wędrujemy kilkanaście kilogramów w górę, ponieważ starcie numer siedem odbędzie się w limicie do 86 kg. Dominik Gręda, czyli kolejny z reprezentantów Victorii Ostrołęka zmierzy się w formule K1 z niezwykle niebezpiecznym Adrianem Rzatkowskim walczącym w barwach Alpha Fight Club Suwałki. Jak to mawia najsłynniejszy konferansjer sportów walki na świecie Michael Buffer, warto przygotować się na ciężkie grzmoty.

W kolejnym pojedynku staną naprzeciwko siebie Maciej Błażewicz z klubu Palestra Warszawa oraz Rafał Jagielski reprezentujący ekipę Academia Gorila Ostrów Mazowiecka. Fighterzy w dniu walki wniosą na wagę około 67 kg.

W co-main evencie Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów zestawiono Rafała Modzela oraz Jarosława Niedzwieckiego. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w talii kart Arkadiusza Ludwiczaka będzie starał się zastopować groźnego przedstawiciela Watahy Chorzele. Kategoria do 75 kg.

Pasjonująco zapowiada się walka wieczoru sobotniego wydarzenia. Ostrołęczanin Wiktor Dmochowski zmierzy się z zawodnikiem Academia Gorila Żyrardów Szymonem Samorajczykiem. Obaj wojownicy słyną z efektownego stylu, więc możemy spodziewać się niezwykle ekscytującej, prowadzonej w zawrotnym tempie walki. Na pewno w tym pojedynku lepiej nie mrugać. Bohaterowie main eventu spotkają się w limicie wagowym do 71 kg.

Ponadto o godzinie 10:00 wystartuje liga sportów walki Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. W ramach tej inicjatywy zaplanowano 26 zestawień w boksie oraz K1, również z ostrołęckimi akcentami. Wstęp na ligę jest bezpłatny. Główna Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety do nabycia w Restauracji GatkaSzmatka ul. B. Głowackiego 32 w Ostrołęce.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego widowiska. Wielkie emocje gwarantowane!

Rekomendowane artykuły