Święto sportu na Plaży Miejskiej

W niedzielę 14 sierpnia szykuje się nie lada gratka dla wszystkich osób kochających aktywnie spędzać czas. Na tą datę zaplanowano bowiem sportową niedzielę nad Narwią. Na młodych mieszkańców naszego miasta czeka szereg konkurencji i atrakcji.

Dzieci będą mogły spożytkować swoją energię korzystając z wodnych oraz dmuchanych zjeżdżalni. Dla sympatyków futbolu przygotowano konkurencje sprawdzające celność oraz technikę. Do dyspozycji będzie m.in. urządzenie mierzące siłę uderzenia czy też bramka celnościowa. Bez wątpienia niezwykle pożyteczną oraz ciekawą inicjatywą będzie możliwość przepłynięcia się łodzią ratowniczą. Dzięki WOPR Ostrołęka młodzież będzie mogła zobaczyć na własne oczy jak piękne tereny dookoła Narwi posiada nasze miasto.

Organizatorzy nie zapomnieli również o miłośnikach dobrej zabawy w rytm muzyki. Bezwahania Dance Center Ostrołęka przeprowadzi zajęcia taneczne, które będą znakomitą okazją poznania podstawowych kroków zumby, bachaty i nie tylko. Wielbiciele tańca na pewno nie będą zawiedzeni.

Oprócz atrakcji oraz zajęć tego dnia na plaży miejskiej zgromadzeni będą mieli okazję przyjrzeć się zmaganiom w kilku dyscyplinach sportowych.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią siatkarze, którzy zmierzą się w wakacyjnym turnieju siatkówki plażowej. Zawody odbędą się w czterech kategoriach: dziewczynki i chłopcy do lat 16 oraz open kobiet i mężczyzn. Szykuje się naprawdę świetne widowisko. Równolegle rozpocznie się turniej teqballa. Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności techniczne na specjalnie przygotowanych do tej dziedziny sportu stołach. Kolejnymi bardzo interesującymi zmaganiami będą II Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: open kobiet, mężczyzn do 85 kilogramów oraz mężczyzn powyżej 85 kilogramów. Przekonamy się kto przez najbliższy rok będzie dzierżył tytuł najsilniejszej Ostrołęczanki oraz najsilniejszego Ostrołęczanina.

Każdy uczestnik atrakcji oraz zawodów otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Warto również dodać, że dzięki Prezydentowi Łukaszowi Kulikowi udział we wszystkich atrakcjach oraz zawodach jest bezpłatny.

Rekomendowane artykuły