Szachiści walczyli o Puchar Prezydenta

71 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Mistrzostwach Ostrołęki w Szachach Szybkich. W zawodach pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego zmierzyli się szachiści z całego regionu.

W najmłodszej kategorii wiekowej do lat 8 zwyciężył Patryk Potkaj, przed Mateuszem Staśkiewiczem i Filipem Niedźwieckim.

W najsilniej obsadzonej kategorii do lat 12 najlepszy okazał się Kacper Pyskło przed Krzysztofem Trzaską i Kamilą Trzaską.

W kategorii do lat 16 najlepszy okazał się Bartosz Chełstowski przed Mateuszem Szołkowskim i Dominiką Ciszewską.

W najbardziej prestiżowej kategorii open z kompletem siedmiu wygranych partii najlepszy okazał się reprezentant UKS Kopernik Olsztyn – Bartosz Kotarski przed Kamilem Juszkowskim i Michałem Hryszkiewiczem.

W zawodach organizowanych przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce w hali im. Arkadiusza Gołasia rywalizowali zawodnicy m.in. z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, Olsztyna, Łomży, Wyszkowa, Wałbrzycha, czy Grudziądza. Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Nalewajk.

Szczegółowe wyniki rywalizacji w grupie open znajdziecie TUTAJ

AJ.

Rekomendowane artykuły