Test Coopera dla Wszystkich

Ponad sto osób zdecydowało się poświęcić 12 minut i sprawdzić swoją kondycję fizyczną w Teście Coopera. Zawody już po raz szósty na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce zorganizował Uczniowski Klub Sportowy w Ostrołęce przy wsparciu technicznym MZOSTiIT.

W zawodach przeprowadzonych pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika można było biec, truchtać, maszerować, byleby na nogach. Liczył się końcowy dystans pokonany w ciągu dwunastu minut. Udział w teście był bezpłatny, a na najlepszych zawodników czekały nagrody niespodzianki.

Najlepszy wynik open uzyskał Damian Świerdzewski, który ustanowił nowy rekord stadionu, o 130 m ustanawiając poprawiając własne osiągnięcie wynikiem 3935 m. Na miejscu drugim uplasował się Dominik Kowalczyk z wynikiem 3631 m, trzecie miejsce zajął Arkadiusz Borkowski 3460 m.

W kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Świerdzewska wynikiem 3010 m, przed Oliwią Prachniak 2812 m i Natalią Zielińską 2708 m. Najlepszych zawodników biegu nagrodził Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Stanisław Szatanek.

Rekomendowane artykuły