Turniej Piłki Nożnej o Puchar MRM

22 maja, na boisku o sztucznej nawierzchni im. Aleksandra Harabasza został rozegrany Turniej piłki nożnej o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. W zmaganiach wzięło udział 8 zespołów.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy liczące po cztery ekipy. W stawce zespołów rywalizujących w grupie A znalazły się: I LO A, II LO B, ZSZ 1, ZSZ 3. O wygranie grupy B walczyły: I LO B, II LO A, III LO oraz ZSZ 4. Do fazy półfinałowej z każdej grupy awansowały po dwie najlepsze drużyny. Za zwycięstwo w spotkaniu grupowym zespoły otrzymywały po 3 punkty, za remis 1 punkt, a porażka oznaczała brak zdobyczy punktowej.

Ekipy III LO oraz ZSZ 1 bardzo pewnie wygrały swoje grupy i z kompletem zwycięstw awansowały do półfinałów. Zacięta walka trwała o zajęcie pozostałych dwóch miejsc premiowanych awansem. Ta sztuka udała się zespołom I LO A i II LO A, które uzupełniły stawkę ekip walczących o medale.

W półfinałach los skrzyżował ze sobą III LO i I LO A, a także II LO A i ZSZ 1. III LO oraz ZSZ 1 zachowały status niepokonanych, wygrywając swoje starcia odpowiednio 4:2 i 1:0. Niewiadomych pozostawało co raz mniej.

Niesamowitych emocji dostarczył mecz o brązowy medal pomiędzy I LO A i II LO A. W regulaminowym czasie gry bramek nie oglądaliśmy, tak więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Chłodniejszą głowę zachowali reprezentanci I LO A i to na ich szyjach zawisły brązowe krążki. Wisienką na torcie poniedziałkowych zmagań był pojedynek finałowy, w którym zmierzyły się najrówniej i najskuteczniej grające drużyny na przestrzeni całego turnieju. Mimo, że szybko prowadzenie objęli przedstawiciele ZSZ 1, to zawodnikom III LO udało się odwrócić losy spotkania i to oni wznieśli ręce w geście tryumfu wygrywając 2:1.

Wszystkie drużyny biorące udział w rywalizacji otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Trzy najlepsze zespoły dostały także okazałe puchary. Zawodników udekorowali Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. Organizatorzy postanowili przyznać także dwa wyróżnienia indywidualne – dla najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza. Najskuteczniejszym zawodnikiem z dorobkiem 11 bramek okazał się Kacper Ciecierski z III LO, a najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Rogozińskiego reprezentującego ZSZ 1.

Zwycięzcy turnieju wystąpili w następującym składzie: Dominik Borowiecki, Aleksander Borkowski, Igor Olszewski, Kacper Ciecierski, Karol Stolarczyk, Karol Dębek, Franciszek Zaręba, Kacper Drężek, Konrad Mieczkowski. Opiekunem zespołu był Włodzimierz Sikora.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce – III LO

2 miejsce – ZSZ 1

3 miejsce – I LO A

4 miejsce – II LO A

5 miejsce – II LO B

6 miejsce – ZSZ 3

7 miejsce – ZSZ 4

8 miejsce – I LO B

Rekomendowane artykuły