Tydzień z karate już za nami

W ramach ,,Ferii na sportowo 2024” młodzi mieszkańcy Ostrołęki mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w dziedzinie sztuk walki.

Tym razem do akcji wkroczyli mali karatecy. Zajęcia, które odbywały się w dniach 15-19 stycznia, przeprowadził Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin. Przez tydzień w sali sportów walki Hali im. Arkadiusza Gołasia zbierała się pokaźna grupa dzieci chcących poznać tajniki jednej z najstarszych odmian walki.

Treningi karate były znakomitą okazją rozpoczęcia przygody z aktywnością fizyczną. Dyscyplina ta zaliczana jest do najbardziej ogólnorozwojowych sportów, w szczególności u dzieci. Bez wątpienia był to jeden z powodów tak licznej frekwencji na feryjnych zajęciach. Młodzi adepci karate wynieśli z treningów wiele cennych wskazówek oraz umiejętności, które zaprocentują w życiu codziennym. Ćwiczenia karate wywierają wpływ na kształtowanie charakteru, poznawanie własnych słabości i pracę nad sobą, a także redukują poziom strachu. Uczestnicy dzięki zajęciom mogli nauczyć się cierpliwości, samoobrony, stanowczości, czujności czy umiejętności samokontroli. Ogromna w tym zasługa trenerów Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Po zakończeniu ostatniego dnia szkolenia wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Upominki były nagrodą za aktywne spędzenie pierwszego tygodnia ferii oraz ciężką pracę wykonaną podczas treningów.

Wielkie brawa dla wszystkich młodych karateków.

Rekomendowane artykuły