Wystartowały zapisy do XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego

Największa impreza biegowa w naszym regionie powraca po pandemicznej przerwie. Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza do udziału w XXVI Półmaratonie Kurpiowskim, który został zaplanowany na niedzielę, 18 września.
 
W 2019 w XXV Półmaratonie Kurpiowskim zwyciężył Biwot Wycliffe Kipkorir z Kenii. Faworyt gospodarzy, Przemysław Dąbrowski wówczas finiszował na czwartym miejscu. Do mety dobiegło 237 zawodniczek i zawodników, a w ramach III Kurpiowskiej Dziesiątki linię mety przekroczyło 137 osób. W 2022 roku na uczestników również czeka rywalizacja na trasach 21,0975 km oraz 10 km, posiadających atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 
Ambasadorem biegu jest Przemysław Dąbrowski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz dwukrotny zwycięzca Półmaratonu Kurpiowskiego w latach 2017 i 2018, wicemistrz Polski w maratonie.
 
Patronat honorowy nad XXVI Półmaratonem Kurpiowskim sprawuje Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, a nad IV Kurpiowską Dziesiątką Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki. Zapisy https://zapisy.sts-timing.pl/851/
 
Organizator zawodów Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce wprowadził limit 500 osób. Start biegu w niedzielę, 18 września o godz. 10.00 ze stadionu miejskiego przy ulicy Witosa 1.
 
Szczegółowe informacje pod numerem tel. 29 760 68 68 lub sekretariat@mzostiit.ostroleka.pl.

Rekomendowane artykuły