Xavier Dąbkowski najlepszy wśród młodych teqbalistów

Po koszykówce 3×3 kolejną nową dyscypliną sportu, w której mogli sprawdzić się młodzi mieszkańcy naszego miasta był teqball. Rozgrywki tej bardzo prężnie rozwijającej się dziedziny sportu przyciągnęły pokaźne grono zainteresowanych. Na hali sportowej przy ulicy Partyzantów 3 przygotowano dwa boiska ze specjalnie dedykowanymi do tej dyscypliny stołami.

Zawodnicy rywalizowali w dwu setowych spotkaniach do 11 punktów. W przypadku remisu 1:1 w setach o zwycięstwie decydowała trzecia partia również rozgrywana do 11 punktów. Po objaśnieniu przez sędziów podstawowych zasad można było rozpocząć turniej. Pierwsze spotkania wystartowały punktualnie o godzinie 10:00, a tryumfatora poznaliśmy dopiero koło godziny 13:00. To wszystko dlatego, że do rozegrania było kilkadziesiąt meczów. Początkowo zapoznanie i oswojenie się z formułą oraz zasadami tego sportu sprawiało uczestnikom nie lada wyzwanie. Natomiast wraz z biegiem czasu i rozwojem rozgrywek można było odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z chłopcami, którzy robią to od lat. To w jakim tempie młodzi zawodnicy załapali o co tak naprawdę chodzi mogło imponować, tym bardziej, że dla większości z nich było to pierwsze w życiu zetknięcie się z tą dyscypliną. Długie wymiany, niezwykła ofiarność, odwracanie losów spotkań czy też wychodzenie z niebywałych opresji to cechy, które bez wątpienia okazały się ozdobą całego turnieju. Teqball premiuje przede wszystkim zawodników technicznych oraz dysponujących niebywałym refleksem i można śmiało powiedzieć, że każdy z uczestników takie umiejętności posiadał.

Spośród całego grona konkurujących najlepszy okazał się Xavier Dąbkowski. Xavier nie pozostawił przeciwnikom żadnych złudzeń wygrywając w każdym swoim spotkaniu 2:0 w setach. Drugie miejsce zajął Mikołaj Lendzioszek, a na najniższym stopniu podium stanął Szymon Buchalski.

Zawodników udekorował dyrektor MZOSTIiT Arkadiusz Dobkowski. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Wszystkim konkurującym należą się wielkie brawa za wspaniałą postawę Fair Play oraz zaangażowanie jakie pozostawili na placu gry.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz uczestnictwa w innych zajęciach oraz turniejach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Kolejny turniej teqball odbędzie się podczas sportowej niedzieli nad Narwią zaplanowanej na 14 sierpnia. Zapraszamy do udziału!

Rekomendowane artykuły