Zapisz się na Test Coopera

W sobotę 24 września na stadionie miejskim odbędzie się kolejna edycja Testu Coopera.

Sprawdzian możliwości kondycyjnych jakim jest Test Coopera z roku na rok zyskuje na popularności. W zeszłorocznej edycji w naszym mieście wystartowało 105 osób. Łącznie pokonano 219,294 km (kobiety – 109,505 km, mężczyźni – 109,789 km). Wśród pań tryumfowała Paulina Świerdzewska z rezultatem 3010 metrów. U panów bezkonkurencyjny okazał się Damian Świerdzewski, który finiszując z wynikiem 3935 metrów ustanowił nowy rekord stadionu. Co ciekawe poprzedni rekord również należał do Damiana i został poprawiony o 130 metrów.

Czy komuś uda się przebić ten rezultat podczas siódmej edycji zawodów? Przekonamy się już 24 września w Ostrołęce.

Powyższe wyzwanie to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Test skierowany jest do wszystkich, zarówno do doświadczonych, jak i początkujących zawodników, nie zależnie od wieku czy też sprawności fizycznej.

Wydarzenie organizowane jest przez klub UKS Clan Ostrołęka. Więcej informacji i zapisy na stronie www.uks-clan.cba.pl/. Udział w imprezie jest bezpłatny. Zgłoszenia potrwają do 22 września 2022 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Patroni wydarzenia: Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce Paweł Rafał Natkowski.

 

Rekomendowane artykuły