Zawody Water Challenge

Za nami bardzo ciekawe wydarzenie, które w sobotę, 9 grudnia miało miejsce w Parku Wodnym w Ostrołęce. Zawody Water Challenge przyciągnęły do ostrołęckiej pływalni pokaźne grono dzieci i młodzieży chcących zmierzyć się z wodnym torem przeszkód.

Organizatorem zawodów były Splash Zone oraz Miasto Ostrołęka – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce. Splash Zone to dmuchane elementy tworzące razem tor przeszkód na basenie, który stanowi wyzwanie dla każdego pływaka. Z tym wyzwaniem mieli okazję zmierzyć się młodzi mieszkańcy naszego miasta.

Pierwsi na torze pojawili się przedstawiciele najmłodszej kategorii dziecięcej (6-8 lat). Najlepiej z przebyciem toru w tej grupie wiekowej poradził sobie Aleksander Kalinowski (00:22:95). Drugi czas wykręcił Antoni Opęchowski (00:25:22), a na miejscu trzecim uplasowała się Inga Kosek (00:31:68).

Następnie do rywalizacji wkroczyli reprezentanci kategorii dziecięcej plus (9-12 lat). Prawdziwym sprinterem okazał się Filip Dąbrowski, któremu pokonanie wszystkich przeszkód zajęło 00:16:38 s. Tuż za jego plecami znalazł się Mateusz Ciszkowski (00:17:86), na trzeciej pozycji zawody ukończył Dawid Pachucki (00:19:10).

Dużo emocji obserwowaliśmy podczas wyścigów zawodników z kategorii młodzieżowej (13-16 lat). Tryumfatorem wśród młodzieży został Szymon Sala (00:16:99). Drugie miejsce padło łupem Vladyslava Pohrebniaka (00:19:69), a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Suchecki (00:30:73).

Wszyscy uczestnicy odebrali z rąk Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasz Kulika pamiątkowe medale oraz vouchery do Parku Wodnego. Laureaci poszczególnych klasyfikacji otrzymali również puchary.

Po zakończeniu zawodów, wodny tor przeszkód był dostępny dla klientów Parku Wodnego w dniach 9-10 grudnia.