Bartosz Zyśk i Michał Sikora zwycięzcami turnieju FIFA 23 2vs2

7 sierpnia odbył się turniej FIFA 23 ,,2vs2” dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Turniej został zorganizowany w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Miejscem rozgrywania zawodów była Sala Konferencyjna mieszcząca się w Hostelu Fortis. Do rywalizacji przystąpiło 11 par. Turniej został przeprowadzony ,,brazylijskim” systemem pucharowym. Podstawowym założeniem takiego wariantu jest to, że druga porażka w rozgrywkach oznacza eliminację i koniec szans na zwycięstwo.

Pierwszym akcentem poniedziałkowych zmagań było oficjalnie losowanie drabinki turniejowej. Kilka minut po godzinie 10 przy konsoli Xbox Series S zasiedli bohaterowie premierowego spotkania. Zawody rozegrano w bardzo ciekawej formule, ponieważ uczestnicy występowali w parach. Do sukcesu potrzebna była odpowiednia komunikacja oraz skuteczna współpraca między zawodnikami.

Wyłonienie zwycięzców trwało ponad 4 godziny. Bezkonkurencyjny duet stworzyli Bartosz Zyśk i Michał Sikora (PSG), którzy w starciu finałowym pokonali 5:2 Szymona Wojdynę i Krzysztofa Lipkę (Real Madryt). Równie ciekawie było w meczu o trzecie miejsce. Dwójka Alan Dziełak i Antoni Lickiewicz (PSG) po niezwykle pasjonującym spotkaniu musiała uznać wyższość Jakuba Wasyka i Igora Dzikowskiego (Bayern). Wynik tego pojedynku to 3:1 dla Wasyka i Dzikowskiego.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Cztery najlepsze duety dostały także okolicznościowe dyplomy. Wszystkim młodym esportowcom należą się wielkie brawa oraz podziękowania za wspaniałą, przyjazną atmosferę panującą podczas rozgrywek.

Rekomendowane artykuły