Runmageddon po raz kolejny zawitał do Ostrołęki

W sobotę, 5 sierpnia Plaża Miejska w Ostrołęce została opanowana przez fanów biegów ekstremalnych. Już po raz trzeci w naszym mieście odbył się znany w całej Polsce bieg z przeszkodami – Runmageddon, tym razem z dodatkowym utrudnieniem w postaci deszczu. Łatwo nie było.

Największa tego typu impreza w Polsce przyciągnęła ogromne grono uczestników, które liczyło grubo ponad 1000 osób.  Z powodu warunków atmosferycznych trudności oraz wysiłek potrzebny do pokonania trasy zdecydowanie wzrosły. Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy z kategorii ELITE, którzy podjęli wyzwanie z dużym optymizmem. Kilkanaście minut później na trasie pojawili się zawodnicy z grupy REKRUT. Właśnie ta kategoria liczyła największe grono zgłoszonych. Co 15 minut kolejne grupy uczestników wybiegały na trasę by zmierzyć się z piekielnie trudnym torem Runmageddonu. Ostatnia wyruszyła o godzinie 13:00.

Przerwę między startami dorosłych, a dzieci i młodzieży organizatorzy postanowili wykorzystać na udekorowanie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Podczas klasyfikacji REKRUT kobiet oraz mężczyzn, miejscowych zdecydowanie najbardziej interesowało kto okazał się najszybszą ostrołęczanką oraz najszybszym ostrołęczaninem. Arek Borkowski był tego dnia najsprawniejszym mieszkańcem naszego miasta pokonując trasę w czasie 00:36:53. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Elite Mężczyzn zajął wysokie 10 miejsce. Jeśli chodzi o kategorię kobiet najszybszą ostrołęczanką była Weronika Lenkiewicz z czasem 00:54:11 . Najbardziej godne podziwu jest to, że Pani Weronika zwyciężyła również w klasyfikacji Open Kobiet. Druga była Angelika Ostrowska z Lelisa (00:54:50), a trzecia – Edyta Waszkiewicz z Ołdak (00:57:50). Można śmiało powiedzieć, że ,,nasze” panie zdominowały tę rywalizację.

Oprócz wyścigów dorosłych kibice podziwiali także zmagania w kategoriach Kids oraz Junior. Młodzież znakomicie zaprezentowała się w pojedynkach z ekstremalnymi przeszkodami. Uczestnicy kategorii Kids mieli do pokonania kilometrową trasę posiadającą kilkanaście przeszkód. Na Juniorów czekał trzykrotnie dłuższy dystans z 15 przeszkodami do przebycia.

Najlepsi ostrołęczanie zostali nagrodzeni upominkami, które wręczyła Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Anna Gocłowska.

Dziękujemy za obecność i gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteście niesamowici!

Rekomendowane artykuły