Biegi przełajowe powróciły na Stadion Miejski

W piątek, 23 września odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla uczniów szkół z miasta Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Impreza po wielu latach przerwy powróciła na stadion miejski. Przez kilka ostatnich edycji miejscem rywalizacji młodych lekkoatletów była plaża miejska.

Frekwencja w tegorocznych zawodach była imponująca. Na starcie biegów stanęło łącznie blisko 1000 zawodników. Pierwsze wyścigi wystartowały o godzinie 10:00, wyłonienie wszystkich laureatów zajęło prawie 4 godziny. Poziom rywalizacji przeszedł najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów jak i kibiców. Biegacze przygotowali na ten dzień życiowe formy, co na własne oczy mogli zobaczyć fani zgromadzeni na stadionie. Poziomem sportowym, dramaturgią, zwrotami akcji oraz wspaniałą, zaciętą walką na ostatnich metrach można by obdarować nie jedne tego typu zawody.

Piątkowe zmagania były eliminacjami do Międzypowiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych, które odbędą się 7 października, również na stadionie miejskim.

Oprócz startów indywidualnych zaplanowano także zmagania sztafet. Pierwszy etap odbędzie się 30 września, natomiast rywalizację na szczeblu międzypowiatowym przewidziano na 12 października. W obu przypadkach zawody rozegrane zostaną na stadionie miejskim.

Organizatorem wydarzenia był Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

Rekomendowane artykuły