Test Coopera w Ostrołęce z nowym rekordem stadionu

Już po raz siódmy mieszkańcy Ostrołęki mogli spróbować swoich sił w znanym na całym świecie sprawdzianie wytrzymałościowym jakim jest Test Coopera. Wydarzenie odbyło się 24 września na Stadionie miejskim w Ostrołęce. Za organizację zawodów odpowiedzialny był klub UKS Clan działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej.

Udział w tegorocznej edycji wzięło 109 osób. Zawodnicy łącznie pokonali rekordowy dystans 244055m. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Damian Świerdzewski, który rywalizację ukończył z wynikiem 4050 m. Damian o 115 m poprawił własny rekord stadionu ustanowiony w zeszłym roku. Tuż za plecami zawodnika pochodzącego z Dzbenina uplasowali się Dominik Kowalczyk z wynikiem 3800 m oraz Karol Rogoziński, który uzyskał rezultat 3558 m.

Wśród pań najlepsza tego dnia była Oliwia Prachniak. Zwyciężczyni w 12 minut zdołała pokonać dystans  2715 m. Drugie miejsce zajęła Natalia Trzcińska z wynikiem 2698 m, a grono medalistek uzupełniła Anna Tyc z rezultatem 2555 m.

Warto wspomnieć, że najmłodszy uczestnik tegorocznego Testu Coopera miał zaledwie 3 lata.

Najliczniejszą reprezentację wśród ostrołęckich szkół wystawiło II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce – 16 osób. Z powiatu ostrołęckiego najwięcej swoich przedstawicieli miała Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie (15 osób). Klubem z największą liczbą startujących zawodników okazał się UKS Clan Ostrołęka (16 osób).

Impreza z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród mieszkańców Ostrołęki i okolic. To pokazuje, jak aktywną społeczność mamy w naszym regionie.

Wszystkim osobom biorącym udział w sobotnim wydarzeniu należą się ogromne brawa. Wielkie gratulacje również dla klubu UKS Clan Ostrołęka za wspaniałą organizację imprezy.

Rekomendowane artykuły