Cztery nowe stacje napraw rowerów

Miejska infrastruktura rowerowa wzbogaciła się o cztery kolejne stacje naprawcze. Nowe obiekty znajdziemy przy stacjach wypożyczalni rowerów miejskich na ul. gen. Emila Augusta Fieldorfa „Nila” i na plaży miejskiej, na skrzyżowaniu ulic gen. Władysława Sikorskiego i gen. Franciszka Kleeberga oraz przy wejściu na skwer dr. Czesława Szczypka przy Alei Wojska Polskiego.

Każda z wykonanych z ocynkowanej stali nierdzewnej stacji wyposażona jest w narzędzia i akcesoria umożliwiające bieżącą konserwację naszych jednośladów. Na miejscu znajdziemy wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, klucz nastawny, dwa klucze płaskie, zestaw imbusów oraz dwie łyżki do opon z rdzeniem stalowym. Niezwykle przydatnym i praktycznym elementem jest przede wszystkim stacjonarna pompka ręczna z tłokiem i manometrem.

Wygodne wsporniki po obu stronach stacji umożliwiają unieruchomienie i zawieszenie pojazdu za siodełko lub ramę, co ułatwi dokonanie niezbędnych prac. Zeskanowanie znajdującego się na obiektach kodu QR przekieruje nas do instrukcji naprawy roweru. Zawieszone u szczytu moduły solarne zapewniają oświetlenie typu LED, które umożliwia korzystanie z obiektów o każdej porze dnia i nocy.

Na realizację projektu „Bezpieczna i komfortowa jazda po Ostrołęce – zakup miejskich stacji napraw rowerów” Miasto Ostrołęka uzyskało grant w wysokości 20.000 zł w ramach programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”. Organizatorem Programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna.

Zauważyłeś nieprawidłowe działanie lub zniszczenie? Zadzwoń lub napisz:
– 29 760 68 68
– sekretariat@mzostiit.ostroleka.pl

Rekomendowane artykuły