Drugi dzień zmagań w turniejach ,,dzikich drużyn” w piłkę nożną

Za nami drugi turniej z cyklu ,,dzikich drużyn” w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”. Na murawie boiska przy ulicy Partyzantów 3 rywalizowało blisko 80 młodych piłkarek i piłkarzy. Tym razem do rozgrywek przystąpili reprezentanci roczników 2014/15 oraz maksymalnie dwa lata młodsi.

Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn: APN Ostrołęka I, APN Ostrołęka II, AMP Ostrołęka, Korona Ostrołęka I, Korona Ostrołęka II, AP Lelis, LUKS Czerwin I, LUKS Czerwin II oraz Rzekunianka Rzekuń. Zespoły podzielono na dwie grupy, a po zakończeniu fazy grupowej odbyły się także mecze decydujące o klasyfikacji końcowej w turnieju.

Tryumfatorami rozgrywek zostali zawodnicy Korony Ostrołęka I, którzy w decydującym starciu pokonali 2:1 APN Ostrołęka I. Ogromne emocje obejrzeliśmy w pojedynku o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się ekipy APN-u Ostrołęka II i Korony Ostrołęka II. Do wyłonienia brązowych medalistów potrzebny był konkurs rzutów karnych. Więcej spokoju przy egzekwowaniu ,,jedenastek” zachowali piłkarze APN-u Ostrołęka II i to na ich szyjach zawisły brązowe krążki.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: Korona Ostrołęka I

2 miejsce: APN Ostrołęka I

3 miejsce: APN Ostrołęka II

4 miejsce: Korona Ostrołęka II

5 miejsce: LUKS Czerwin II

6 miejsce: AMP Ostrołęka

7 miejsce: Rzekunianka Rzekuń

8 miejsce: AP Lelis

9 miejsce: LUKS Czerwin I

Młodzi adepci futbolu zaprezentowali mnóstwo widowiskowych zagrań oraz dryblingów, bramkarze swoimi spektakularnymi interwencjami chronili dostępu do bramek, a niektóre gole śmiało można nazwać tymi z rodzaju ,,stadiony świata”.

Licznie zgromadzeni kibice nie mogli czuć się zawiedzeni, a ręce same składały im się do oklasków. Zawodnicy mimo walki na całego prezentowali znakomitą, przyjacielską postawę. Częstym i bardzo budującym obrazkiem był widok piłkarzy, którzy po starciach fizycznych pomagali sobie nawzajem podnieść się z murawy, czy też pocieszali się i podpowiadali po nieudanych zagraniach. Kapitalnie ogląda się takie nastawienie oraz mentalność u zawodników tak naprawdę zaczynających przygodę z piłką nożną.

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą postawę w przekroju całych rozgrywek.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych turniejach i zajęciach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Rekomendowane artykuły